Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes leturmixolni a nyers...

Érdemes leturmixolni a nyers zöldséget?

Figyelt kérdés
Ha megfözöm akkor kimegy belőle a tapanyag? mennyi értelme van pl a nyers brokolit leturmixolni és ugy meginni?
2015. máj. 11. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell rágni..

De a fogaidnak jót tesz, ha használod őket.


Egyébként szoktak zöldség smoothie-kat inni. Ha jólesik.. :D

2015. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyersen nyilván értékesebb a legtöbb zöldség, de röviden és kímélően hőkezelve még a C-vitamin sem tűnik el teljesen, sok tápanyag pedig benne marad, bármit teszel vele.

Én szeretem a zöldségeim jelentős részét nyersen enni, bár ebben az is közrejátszik, hogy egészen másak, lédúsak, ropogósak, üdék nyersen, s kisebb mennyiség is nagy élményt nyújt...


A turmixszal nincs gond, ha azért rágsz is mellette, arra azért szükség van. Azt is lehet, hogy a turmixba, ami nyers levesként funkcionál, levesbetétként zöldségdarabokat teszel, persze olyan zöldségből, amit szívesen eszel úgy. A brokkolit pont nem szoktam nyersen enni (s mindig mással keverem, túl szolid az íze), a karfiol viszont humoros úgy, kicsi mennyiségben. Turmixolni viszont csak a spenótot szoktam. Szeretek rágni és ropogtatni :)

2015. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!