Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek keveset eszek,...

Szerintetek keveset eszek, vagy eleget?

Figyelt kérdés

Anorexiából gyógyulok, de nem igazán vagyok biztos abban, hogy ez a mennyiség normális-e egy nap.


Reggelire kettő vajas, szalámis toast kenyeret ettem, nasiként pár szem szaloncukrot, ebédre virslis lencsefőzeléket, vacsorára meg megint kettő toast kenyeret fogok majd enni meg egy narancsot.


Tudom ez így nem túl egészséges, de gyógyulás alatt inkább azt eszem, ami jól esik.



jan. 1. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván ez nem sok, és nem is tápanyagdús, de ha a gyógyulási fázisban ezt érzed kényelmesnek, akkor minden bizonnyal nem ezen a pár héten/hónapon fog múlni a dolog, pláne ha előtte anorexiás voltál. Nem szeretnél egyébként dietetikusi segítséget kérni?
jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan nem írtál pontos mennyiségeket, de szerintem elég normálisnak tűnik. Ha szeretnél több vitamint bevinni, akkor érdemes valamilyen friss zöldséggel kiegészíteni a reggelit és a vacsorát, máris sokat tettél az egészségedért. Akár a gyümölcs is lehet több egy nap.
jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Ez kevés, minimum 2500-3000 kalória KELL.


Emellett legalább 5, de inkább 6-7 étkezés, méghozzá dieteikussal összeállítva, célzott étrend, mert TE nem látod reálisan a mennyiségeket.


Én már meggyógyultam, és tény: ennyi bőven nem elég neked, mivel sejtszinten kell gyógyulnod, amihez kevés, amit eszel.


És igen, egy, maximum kéthéten keresztül lehet ennyit enni, azután fel kell ülni a hullámvasútra és ENNI! Mennyiségeket, akkor is, ha az anorexiás gondolataid üvöltenek, akkor is fáj, ha sírsz...


Szívás, ezen át kell esni, bármilyen szr és gyűlöletes, különben örökké étkezési zavaros maradsz.

jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

És nem azt enni, ami "jól esik", mert a te étkezési zavaros agyad NEM tudja, mit kellene, hanem amit a szakemberek összeállítanak.


Amíg safe-foodokat eszel addig végig étkezési zavaros maradsz, ez is tény.


Kihívás, kihívás, új ételek (amik nem újak, mert pl kisgyerekként etted őket), para-ételek, amiktől félsz, ami stressz okoz, majd ezeket ismételni, míg rájössz, jé, ez finom, jé már nem kapok sírógörcsöt egy tál spagetti felett, hanem élvezem.


Stb.

jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-4. válaszoló: azért nem szabad a napi párszáz kalóriát egyből 2500-3000-ra emelni. Meg is halhat az ember, ha túlzott koplalás után hirtelen normálisan kezd enni. Azzal egyetértek, hogy egy jó dietetikus segíthet az állapotnak megfelelő, egészséges, tápanyagdús étrend összeállításában. De ha valaki erőlteti az evést, nem fogja megszeretni, inkább megutálni.

Szerintem ha a kérdező lelkifurdalás nélkül eszik meg 2 szelet kenyeret egy étkezésre, az nagyon jó jel. Amikor anorexiás voltam, 2 szelet kenyér gondolatától is rosszul voltam, vacsorára pedig egyetlen szeletet sem ettem volna.

jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szeretnék majd mindenképpen segítséget kérni ha már rendesen lesz tb-m. Amíg volt munkám jártam mindenféle orvoshoz, de a betegségem végett nem bírtam sehol az iramot így már egy jó ideje inkább otthon gyógyulgatok meg azt eszem, amit otthon találok.


3-as

Nem mostanában kezdtem el a gyógyulást. Az elején fokozatosan emeltem az ételek adagját, mert nagyon le volt terhelve a szervezetem. Csak akkor álltam át a 3000 kcals étrendre miután falásrohamaim lettek. A rengeteg zaba végett gyorsan vissza kúsztak a kilók (Most jelenleg 153 cm vagyok és 58 kg) így már inkább súlyt szeretnék tartani, de nem vagyok biztos abban, hogy ez a mennyiség normális-e. (Kb. 1800-2100 kcal között szoktam enni egy nap.) Bennem van eléggé a félelem, hogy újra vissza esek vagy nem épülök fel rendesen.

jan. 2. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:

A tojással óvatosan mert megterheli a májat. Estére egyáltalán nem kéne enni tojást. Hetente max 2-3, akkor is megemeli a koleszterint ha sok tojást eszel (és nem mozgod le) ha 40kg vagy. Én 39-ről indultam, ideális az 50 lenne.

Menj dietetikushoz, mekem nagyon sokat segített.

Ajánlott olyan kajákat ami tápláló, egészséges de nem hízom el tőle.

jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!