Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulok, hány...

Anorexiából gyógyulok, hány kcalt ehetek egy nap?

Figyelt kérdés

Az anorexia alatt nap 1000kcal-t ettem ha ez számít. Most vagyok 50kg a 171cm-hez (45-rõl indultam) és a pszihiáterem szerint, akkor csak eddzhetek ha meg leszek 53kg, addig még futni sem megetek el. Viszont pocit félek, mivel az első 5 kg (mármint amikor 45-rõl 50-re híztam) 4 hét alatt jött fel, ami azért nagyon gyors... És ez tartós hízás, már kb 4 napja annyi vagyok, szóval nem olyan, hogy egyszer túleszed magad, és kövi nap egy fél kilóval több vagy. Már nem számolom a kalóriákat, de szeretném csak kb tudni, hogy mennyit ehetek egy nap, hogy egészséges ütben hízzak, ami a pszihiáterem szerint heti 0,5kg. Most, úgy körübelül nap 2000-2200kcal között eszem, de a számokat nem tudom biztosan megmondani.


13/L



jan. 5. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb az lenne, ha elengednéd a kalóriákat és felállítanál egy 4-5 étkezéses normál étrendet, amihez tartod magadat. De ha mégis szeretnéd számolgatni, akkor (heti 1-2 óra mozgás mellett) napi 2400-2500kcal az, amivel heti +0,5kg-t érhetsz el. Viszont az így is lényeges, hogy ez a szám ne 2 tesco-s croissantból meg 3 sajtburgerből tevődjön össze :D
jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Egyébként elég változatos az étrendem, mert imádok sütni-fõzni, szóval szerintem ebből nem lesz baj.
jan. 5. 08:20
 3/8 anonim válasza:
53%
Én fokozatosan növeltem a kalóriát, és nem híztam csak azt a minimumot amit kellett és teljesen jobb lett minden.. sok sikert!
jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 5 kilo az az volt hogy a tested megtelt vizzel es az izmok feltoltodtek szenhidrattal. Ez teljesen normalis. Csak igy tovabb.

A legjobb lenne ha nem szamolgatnad es annyit ennel amennyi jolesik es joizuen eszed.

jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Nem gyors, egyáltalán.


Nálam minimum 2500 volt belőve, de inkább 3000, amit meg KELLETT ennem.


Ditetikussal, orvossal, étrenddel, napi 3 nagyobb és 3 kisebb étkezésre bontva.

2500 alá nem mehettem, és ha nem volt meg a heti 6-800gr tiszta súlygyarapodás, akkor kórház.


168 cm vagyok, évek óta 54-55, normálisan eszek, amikor kedvem van, futok, úszok, de nem "mániákusan".

Nem tudom, mennyi kalóriát, nem is érdekel, bármit, amit megkívánok.

jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Lepontozhatsz, nem érdekel, el kell menni szakemberhez, aki ír étrendet.


Te nem tudod, mennyi az elég, mert BETEG VAGY.

jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A lányom most került be a kórházba. Anorexia miatt. Már testi tüneteket produkált pszichésen. Pszichiátrián van, ahol komplex kezelést kap. Sajnos mi nem tudtunk segíteni neki és ő sem tudott magán segíteni. Dietetikus határozza meg mit ehet. A lányomnál is ez sok éve tart, most jutott el arra a szintre, hogy elküldték a kórházba. Heteket, hónapokat lesz bent előreláthatóan. Heti fél kiló hízás az átlag, de ezt nem biztos, hogy tudja is tartani. 5 kilót kell híznia, hogy átkerüljön a hozzánk közelebbi kórházba. Ő is hol hízott, hol fogyott.
jan. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én 3 hónap alatt kórházi kezelés alatt 14(!!!) Kg-t hoztam. Sokkoló volt...
jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!