Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek hányás után?

Mit ehetek hányás után?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka nagyon sokszor ürült így ki a szervezetem, azonban hasmenés szerencsére nem volt. Mit ehetek? Az interneten a hányás utáni táplálkozásra csak a hasmenés utáni diétát adja ki vagy a kettő együttese utáni diétát. De nekem csak a hányás utáni kéne. Ma még nem ettem, olyan szinten undorodtam mindentől, hogy még a párom se ehetett mellettem semmit, de már érzem, hogy éhes vagyok és enni kéne. Mit lehet? Ilyen még sosem volt velem...


Vírusos eredetű, anyáéktól kaptam el, nem ivás után jelentkező hányásról van szó.



jan. 4. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyenlo a hasmeneses dietaval. Szaraz keksz magaban, csak nehany darab, falatonkent.

Esetleg jol kiszaritott piritos magaban, soval

jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
jan. 4. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Háztartási kekszet. Főt burgonyát (kizárólag vízben, vagy sós vízben főtt burgonyát).
jan. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Amit kivansz. Mar megdolt ez a tevhit, hogy hanyas-hasmenes utan dietazni kell, mar gyerekeknel se alkalmazzak a modern szemleletu orvosok.


Egyedul tejtermeket nem celszeru enni, azt ilyenkor nehezebben emeszti az ember.

jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
4-es! Én már 46 éves vagyok. De ha vissza emlékszem gyermek koromra. Akkor bizony elég szigorú diétára fogtak gyereként ha hánytam. Nem ehettem mást csak burgonyát, meg háztartási kekszet. És ez orvosi utasítás volt anno. De ennek legalább 30 éve volt.
jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Keksz, tészta, rízs, főtt sós krumpli, ropi, sós csipsz. Legalábbis én ezt ettem hányás után. Sok folyadék !!!
jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os! Már ha bírsz enni! Nekem volt olyanom hogy folyamatosan hánytam. éppen ezért ki kelletett hívni az orvosi ügyeletet. Az orvos meg be adott nekem egy dupla adag Cerucal injekciót. Na az helyre billentett.
jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

46 eves vagy. A kisfiam meg 2,5 es szuper, modern felfogasu gyerekorvosunk van.

Volt mar hanyos-hasmenos virusa, nem kellett dietaznia, mert a legujabb kutatasok szerint szuksegtelen, csak a tejtermekre kell figyelni es semmi hatranya nem szarmazott belole. De persze nem pacalt kivant csulokkel, kezdesnek egy szendvicset kert, aztan meg krumplistesztat :D

jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármit ehetsz, ami jólesik! Amit megkívánsz, azt igényli a szervezeted, hallgass rá!

A folyadék-, és ásványianyag bevitelre figyelj! Probiotikum, és antioxidáns szükséges.

Ha a napi folyadékmennyiség lent tud maradni, akkor mindegy, hogy mit és mennyit eszel. A folyadék a legfontosabb most, a többi megoldódik magától!

Jobbulást!

jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Egyel rizst krumplit konnyu eteleket

Semmi zsírosat, csípőset

jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!