Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nyers húsos felülettel érintke...

Nyers húsos felülettel érintkezett étel, lehet bajunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap nyers húst vágtam deszkán, amit nem egyből mostam el, de mondtam páromnak, ne használja, mosogatóhoz is tettem is.

Természetesen hazajött este és azon vágott kenyeret.. Állítása szerint semmi mást, csak a kenyeret. Mivel melegszendvicsnek csinálta, így betette utána a forró szendvics sütőbe.

Ha hőkezelve lett az étel, lehet probléma?



jan. 7. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Jó tanács: legyen 1-2 húsos deszka és azon semmi mást ne vágjatok. Ha fa, jelöljétek meg valamivel, vagy lehet kapni színes műanyag deszka szettet, azon gyakran jelölés is van. Nekem egy kattanásom van a konyhában, a nyers hús (meg a nyers tojás), de közben meg arra gondolok, hogy nagyanyám 40+ évet kezelt nyers húsokat/tojást olyan konyhákban, ahol folyó víz sem volt bevezetve vagy max. hideg víz, anyám életének nagyobb részében mosogatógép a fasorban sem volt, de soha semmit nem kaptunk el (oké, nyilván nem nyalogattuk a nyers húsos deszkát, de érted).


A hőkezelés miatt (bár egy melegszendvicssütő nyilván nem ugyanaz mintha fél órán át sülne valmai a sütőben) szerintem nem lesz gond, főleg ha azt meg is ettétek tegnap este, akkor szerintem már szarul lennétek pl. szalmonella fertőzés miatt. Ha maradt szendvics azt én kidobnám, de ez már az én heppem. :)

jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja, de szerintem is érdemes egy külön húsos deszkát tartani. Még ilyen deszkakészleteket is lehet kapni, amin gyárilag be van jelölve, hogy húsos, hagymás-fokhagymás, kenyeres, stb.

Egyébként régen sóval szórták be nyers hús után a deszkát és úgy fertőtlenítették. Ezt meg lehet tenni akkor is, ha nincs időd rendesen elmosogatni.

jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyers hus nekem is gyenge pont a konyhaban. En ugy csinalom, ahogyan az utolsò kommelntelo mondta: dobok ra sot es hagyom a mosogatoban. Igy nem nez ki tisztanak sem
jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is ilyen vagyok abszolút, hogy a nyers hús, nyers tojás után egyből vakarok le mindent és mosom meg a kezem, ha kell minden egyes alkalommal, ha picit is hozzáérek főzés közben.

Biztosan lett volna már egyből valami bajunk, szerencsére semmi nem lett.

Legközelebb megjelölöm valamivel igen, vagy egyből leöblítem minimum hipós vízzel.

jan. 8. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!