Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sárgabarackmag tényleg hatásos?

Sárgabarackmag tényleg hatásos?

Figyelt kérdés
jan. 9. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire?
jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egészségre
jan. 9. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak sokat ne! Cianidos.
jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tök érdekes, mert gyerekkorukban, mikor a mamánk sárgabarack lekvárt csinált ipari mennyiségben, mi ipari mennyiségű magot ettünk meg és nem volt tőle semmi bajunk. Aztán meg is lepődtem, mikor felnőtt fejjel olvastam, hogy mérgező.
jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd #4es, tulajdonképpen a só is mérgező, ha megeszel egy negyed kilót belőle, akkor meghalsz, mert felborítja az ozmózis egyensúlyodat is meg az elektrolit egyensúlyodat is. De olyan tömény íze van szerencsére, hogy nem bírod a halálos adagnyi negyed kilót megenni belőle, és nem száradsz ki emiatt. Na, ilyen a barackmag is. Halálos méreg van benne, de igen hígan. Nem bírsz annyit enni belőle, hogy megmérgeződj. Csak érdekességképpen említik a kémia tanárok. Na, ezt egy-két hozzánemértő, influenszer beállítottságú felkapja, színezi, felfújja és úgy túl van tolva az egész, hogy már barackmagot sem mersz enni. Túltolták.
jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja de én mondjuk szerintem negyed kilót annó egy nap alatt simán betoltam, annyira finom volt.
jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy az őszibarackmag belseje mérgező, de a sárgabarackmag belseje állítólag nagyon egészséges. Anyukámék ették gyerekkorukban az biztos.

Állítólag olyan anyag van benne ami a rákos sejteket pusztítja, de az egészségeseket nem.

Ezt csak olvastam, nem tudom.

jan. 10. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
A sárgabarack mag is mérgező.
jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A sárgabarack mag is mérgező."

Most mondja a #4-es #6-os, hogy negyed kilókat evett belőle, és még mindig él! Szóval nem mérgező! Van benne mérgező anyag, ahogy az #5-ös mondja, de annyira kevés, hogy nem mérgező. Te meg csak tolod a szamárságot, hogy igenis méreg! Biztos, hogy minden rendben van a toronyban?

jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!