Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatásos és olcsó...

Milyen hatásos és olcsó izületvédőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

izületvédő MIT?

Tépőzáras térdmelegítőt, vagy valami gyógyszer, vagy miről lenne szó?

2022. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tápkieg.
2022. dec. 4. 15:13
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Zselatin az élelmiszerboltból.
2022. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

2: mit javasol az orvosod???


Én azt javaslom, hogy ne reklámoknak, főleg ne MLM_es csodaszerárusoknak dőlj be. Hanem beszélj szakemberrel.

2022. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
A tanulmányok egyetértenek abban, hogy egyetlen olyan orálisan szedhető tápkiegészítő sem létezik, ami bizonyítottan pozitív hatást gyakorolna az izületekre. Se a kollagén, se az MSM, se a cápaporc, se semmi hasonló divatos pénzlehúzás. A glükozamin az egyetlen olyan kiegészítő, amivel kapcsolatban egyetlen egy darab vizsgálat meg tudta állapítani, hogy fizikailag teljesen inaktív, súlyos izületi mobilitáshiánnyal rendelkező időseknél kimutatható valamekkora javulás, de 70 év alatti egyéneknél semmi szignifikáns hatás nem volt. A valóságban az izületeid egészségét akkor tudod védeni, ha a bemelegítésed, a nyújtásod és a mobilizációd alapos, továbbá az edzésprogramod és az edzéstechnikád megfelelő, ha pedig valami izületi bántalmad van, akkor tessék elmenni reumatológushoz vagy gyógytornászhoz, nem kamu tápkiegészítőket szedegetni. Ha edzésmunkával szétceszed a térded, és azt hiszed, hogy majd veszel a boltban zselatint, aztán az majd helyrehozza, akkor nagyon tévedsz.
2022. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Így van, ahogy az #5 írja.
2022. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
én mióta zöldkagylót szedek kevésbé fájnak az izületeim. pl. a testemnek jobban hiszek mint a kamu közvélemény kutatásoknak.
2022. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
7: pedig az egy bizonyított placebo. :)))
2022. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
placebo.. persze...
2022. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

"testemnek jobban hiszek mint a kamu közvélemény kutatásoknak."

Közvélemény kutatásoknak! 😂

Randomizált kontrollált vizsgálatok állapították meg az orálisan szedhető izületvédők hatástalanságát, amelyeket laboratóriumi eredményékre alapozott metaanalízisek foglaltak össze. Nem közvélemény kutatások, ez humán biológiatudomány, nem bölcsészkar. De azért az vicces, hogy amikor az egyetemre jártam, akkor még nem tudtam, hogy gyakorikerdesek.hu-n fogok magyarázni névtelen kommentelőknek, úgyhogy nyilván ez engem is minősít...

2022. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!