Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyha az esetek nagy részében...

Hogyha az esetek nagy részében tartom az IR étrendet mi történik ha néha eszek egy cukros csokit vagy eszem pizzát?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciám van, illetve pajzsmirigy alulműködésem egy ideje. Nagyon vékony vagyok kb 46-47 kilogramm. Mióta nem ehetem a fehér lisztet és csokit és cukrokat majd meg veszek egy Kinder buenoért vagy egy pizzáért, mekis sajtburgerért. Kaptam étrendet stb de mégis ezekre gondolok, pedig előtte nem voltam édesszájú. Szedek Merckformint is az IR-re. Érdekelne mi történne ha néha ennék tiltott dolgokat? Pl a nap minden étkezésében odafigyelek mit eszem de uzsonnára ennék olyat ami "tolva van" pl csoki,stb?

jan. 21. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Elég könnyedén lehetsz egyes cukorbeteg napi inzulin injekciókkal.

Ezek a betegségek pont erre figyelmeztetnek és még mérsékelhető is. A cukorbetegség már nem

jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Néha 1-1-et lehet enni,de inkább az orvosod kérdezd erről, mert nem tudjuk a te állapotodat, nem tudjuk az eredményeidet, panaszaidat.
jan. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az édességről 2 hét alatt le lehet szokni.

Annyit ki lehet bírni.

Zsírból, fehérjéből toljál sokat. Pl a zsíros húsok nagyon jók.

jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Egyébként #3-nak igaza van. Bár én nem vagyok cukorbeteg, de most már alig eszek édességet, nem is kívánom, de 2 hete még el nem tudtam volna képzelni, hogy édesség nélkül legyek 1 napig is, nagyon sokat ettem. Ha valami édedet akarok enni, akkor banán, mandarin, alma, narancs, stb. és teljesen kiváltja.
jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kívánod mert amúgy nem jó az étkezésed.

Növeld a rostot, és egyél időzítve. Az édessegeket meg készítsd el IR-barátan és amikor azt eszed, helyettesítsen étkezést

Sajtburgert csinalhastz egy teljes kiorlesu zsomlebol, szoszbol, hazilag gyurt huspogacsabol mev sajtbol. Nem egy nagy eset

Pizzát csinálhatsz teljes kiorlesu liszt, eleszto, viz, so a tesztajaba es utana azt teszel a tetejere amit akarsz. Tudsz belole 1-2 szeletet 3nni. Vagy veszel egy kesz tk tortilla lapot es abbol csinalsz.

Euek nelkul folyamat sovarogni fogsz

Ha yen betegsegeid vannak ne dietakent fogd fel hanem teljes eletmodvtaskent. Es azt csak ugy lehet ha megtanulod elkesziteni a kedvenceidet ugy hogy beilezstheto legyen

jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Sajnos már fél éve tartom a diétát de még most is irtó nehezen állom meg,hogy ne egyek tiltott dolgokat és folyton kívánom. 😔 Próbálom a tk lisztes dolgokat is de nem azt az ízvilágot adja vissza amit én szerettem
jan. 22. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!