Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi segített nektek a fogyásban?

Mi segített nektek a fogyásban?

Figyelt kérdés

Sziasztook

Szeretnék lefogyni. Mostanában délután eszek először, de ha reggelit viszek néha suliba, akkor az fornetti péksüti vagy banán,de ezen már próbálok változtatni.

Egy nap legalább 2l vizet megiszok.(Valamikor egy kakaót vagy teát is.) Egy nap 1500 kcal, néha kicsit több .

Amiket általában enni szoktam azok : rántotta, virsli, sajt, gyümölcsök, ugye főtt kaja, zabkása, vagy néha valamilyen házi süti.

Eddig ettem zsömlét is, (vagy melegszendvicsben vagy ebédhez) de nem tudom, hogy el kéne-e hagynom teljesen, mert nagyon hizlaló.

Sportnak a futást szeretem és az megy is.

Most 78 kg vagyok, de néha kicsit több vagy kevesebb.(165cm)

Akinek sikerült lefogynia, el tudná mondani, hogy miket és milyen mennyiségben evett. Mik voltak azok az ételek amiket elhagyott. Mit és mennyit sportolt. Mennyi időbe telt? Előre is köszi.

-l(16)



febr. 24. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fontos megértened, hogy nem az egyes élelmiszerek hizlalók, hanem ha összességében több kalóriát viszel be, mint a szükségleted. Az igaz, hogy egy zsömle viszonylag sok kcal ahhoz képest, hogy milyen gyorsan megéhezel utána, ilyen értelemben valóban segít hízni. De ha belefér a keretbe és nem maradsz éhes, eheted nyugodtan.


Az 1500 kcal hogy jött ki? Nekem kevésnek tűnik. Egyrészt egészségtelen a túl gyors fogyás, másrészt hamar fel fogod adni úgy. Keress a neten bmr számolókat, és a kiszámolt érték alá ne menj.


Sportból olyat válassz, ami tetszik. Nekem egy módszer működött megbízhatóan, mikor biciklivel jártam suliba, aztán munkába. Kb. 1 órára volt mindkettő, ha nagyon durván hajtottam, akkor 40 perc.


Ha rendszeresen mozogsz, ami az egészséged szempontjából még fontosabb, mint a testsúly csökkentés, akkor biztosan emelni kell a bevitt kalórián.


Egy utolsó tanács: konzultálj a háziorvosoddal. Hacsak nem rettegsz a tűtől, érdemes lenne minimum egy labort csináltatni, hátha kiderül valami ami befolyásolja a fogyást. (De ha nem akarod, nem kell, attól még nevadd fel, ez csak plusz segítség.)

febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Huh... a zsömlét akarod elhagyni, miközben a házi sütit felsorolod, hogy rendszeresen eszel? "Főtt kaja ugye" - de mit? Nagyon nem mindegy! A kalóriabevitel egy dolog, de már az sem világos, hogy honnan jön ez az 1500 kalória. Ennél is fontosabb, hogy hány gramm zsír, fehérjét, szénhidrátot lenne ideális bevinned naponta, és még inkább azok minősége.


Minél kevesebb állati zsiradék, főzéshez növényi olajok, vaj helyett margarin, állati zsiradékból jó minőségű és jó minőségű fehérje (szárnyashús, hal, időnként sovány sertéshús, sovány sajt, jó minőségű sovány felvágott, alacsony zsírtartalmú tejtermékek: natúr joghurt, kefír, túró). Tojás kell, de a magas zsírtartalomra oda kell figyelni. Jó minőségű, lassan felszívódó szénhidrát legyen túlsúlyban, teljes kiőrlésű, magvas stb. kenyerek, zsömlék. Főtt ételeknél is legyen túlsúlyban a kevés zsiradékkal, kíméletes módon (párolás, kevés olajon vagy tepsiben sütés stb.) elkészített étel, minél kevesebb rántott, "zsírban tocsogó" étel, zöldségek változatosan elkészítve (krémlevesek, sűrű zöldséges ragulevesek, főzelékek stb.), köretnek a fehér rizs és krumpli helyett legyen gyakrabban egészségesebb alternatíva (gabonák, zöldség, barna rizs), sok saláta (nem kell hogy "nyúleledel" legyen, mehet bele főtt burgonya, főtt tojás, alma, sajt, olajos magvak stb.). Hüvelyesek. Zab!


Minél kevesebb üres, gyorsan felszívódó szénhidrát, zsíros junk food stb. - ez nem azt jelenti, hogy soha nem szabad pizzát vagy mekit vagy gyrost enni, de nagyon nem mindegy, hogy havonta 10x vagy 5x eszel ilyesmit (ráadásul ezeket otthon sokkal egészségesebb formában is el lehet készíteni).


Minél kevesebb hozzáadott cukor - csokoládé, cukorka, túró rudi, édes joghurtok, gyári müzlik, édes péksütik, kekszek, reggeli szeletek stb. Ez megint csak nem azt jelenti, hogy nem szabad ilyet soha enni, de ne minden reggel fornettit reggeliz. Illetve próbálj meg "egészségesebb" alternatívákat (pl. házi müzlit lehet bekeverni - zabpehely, búzapehely, szezámmag, lenmag + kevés aszalt gyümölcs és olajos magvak, ezt lehet enni tejjel vagy natúr joghurttal vagy kefírrel, gyümölccsel, gyümölcsös túrókrém, mogyoróvajas-dzsemes pirítós stb.).


A "délután eszem először" nagyon rossz taktika, felejtsd el. Én nem háziorvost, hanem dietetikust ajánlok, már egy látogatás is elég lehet ahhoz, hogy ő az alapokat elmagyarázza. Mielőtt mész vezess étkezési naplót mondjuk 2 hétig - írj fel MINDEN falatot, amit eszel, és kb. számold ki a kalóriát, zsír, fehérjét, szénhidrátot valamelyik ilyen appal.


Ha másképp nem online keress meg néhány dietetikus által vitt blogot/honlapot, legalább az alapokkal legyél tisztába.


És még egy: okostányér - neten utána tudsz olvasni, ez az étkezésenkénti fehérje/szénhidrát/zöldség-gyümölcs arányából indul ki, már az is sokat segít, ha minden étkezésnél ezt szem előtt tartod.

febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1500 kevés. Használj netes kalkulátort.

Zsemlét miért ne ehetnél, főleg, ha teljes kiőrlésű vagy magos? Nem kell napi többet enni, de egy reggeli vagy délelőtti szendvics, amit az iskolában megeszel simán beleférhet.

Ne 1-2 hónap alatt akarj lefogyni.

febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!