Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki naponta rendszeresen...

Seila kérdése:

Ha valaki naponta rendszeresen az ebédjébe sok darált chili paprikát tesz, annak később lehetnek epe vagy vese problémái?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm napi rendszerességgel fogyaszt chili paprikát, főleg amikor ebédel. A levesbe és pörköltbe is szórja a chilit. Nem őrölt chilit tesz, hanem késsel kisebb darabokra vágja a magokkal együtt és úgy szórja az ételbe.

Szülei mondják hogy fogja magát vissza, mert ez már túlzás amit csinál. Tasak számra veszi a boltban.

Lehet később valami szervi baja?



febr. 24. 21:56
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírja a gyomra, akkor nem, de túlzásba sem szabad esni ezzel sem.
febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Chili kétszer csíp.

Egyébként nem.

febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ázsiaiak napi szinten eszik és semmi bajuk tőle. Mi nagyon szeretjük az ázsiai konyhát, én nem tudom úgy megenni, ahogy eredetileg készítik pl. a curryt, csak közepesen csípősen (szoktak is rajtam mosolyogni az indiaiak emiatt, mert nekik a brutál csípős a "rendes"). Ha itthon főzök curryt vagy hasonlót, a pároméba pluszban teszek chilit. Kimondottan egészséges.
febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizárt, hogy bármilyen epe vagy vese problémát okozzon a chili. Láttam egyszer egy kutatási anyagot, amiben találtak összefüggést a vastagbélrák kockázata és a kapszaicin között, de hogy ez a gyakorlatban releváns legyen, ahhoz extrém mennyiségű chilit kéne bezabálni napi szinten. Ha unokatestvéred belevág egy paprikát az ebédjébe, az még nem hangzik extrém mennyiségnek.
febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk egy jó evőkanálnyit szokott enni egész nap, apróra vágva.
febr. 25. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
2# A Chili nem csíp kétszer. Ha porrá van őrölve vagy folyékony krémként eszik akkor nem csíp a wc-n. A lényeg, hogy nem szabad nagy darabokban lenyelni.
márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!