Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étvágytalanság ellen bevált...

Étvágytalanság ellen bevált praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minden hónapban előjön pár nap, amikor teljesen elmegy az étvagyam és az evés szinte kínzás lesz. Nagyon sok időbe telik akár csak egy picit is ennem, miközben éhes vagyok. Ilyenkor sokszor gyengének is érzem magam. Pár nap, maximum egy hét, amíg tart, de mintha a poklot poklát élnem meg ilyenkor, mert szorongok és pánikbeteg is vagyok.


Most is 3 napja ez van, aludni is rosszul alszok, a frontok is megviseltek, viszont szeretnék túljutni ezen az étvágytalanságon.


Akit hasonlóan szokott étvágytalanság gyötörni, ti mit csináltok ilyenkor, hogy visszajöjjön az étvágyatok és újra tudjatok rendesen enni?



febr. 26. 04:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Stressz esetleg?

Vagy valami betegség?

febr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon erősen szorongok és pánikrohamom is majdnem minden nap van. Szerencsére a nagyon durva az ritkább, inkább a légszomjjal küzdök ilyenkor. Szedek rá gyógyszereket.
febr. 26. 07:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha semmi más megoldás nem jöhet szóba, akkor néhány antipszichotikum mellékhatása az étvágynövekedés. Pl olanzapine
febr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a szorongást kiváltó okot kezelve talán az étvágytalanság is rendbe fog jönni
febr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan antidepit szedek július óta, ami segíti az étvágyat és tényleg sokat segített az elején. Híztam 16kg-t amióta szedem, de mostanában minden hónapban van egy ilyen időszak, mikor teljesen elmegy az étvágyam, a gyógyszertől meg csak éhesebb leszek :( Tudom, hogy pár nap és elmúlik, de rossz, hogy minden hónapban ez van.
febr. 26. 07:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Eszek normálisan, mint egyébként.


Én étkezési zavaros voltam, és amióta meggyógyultam amikor szrul vagyok vahy "nincs étvágyam" is eszek, mert tudom, hogy kell.


Nem akkor tolom be a marhapörköltet de könnyű ételt igen, olyat, ami jól esik.

febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!