Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy kalcium...

Lehetséges, hogy kalcium hiány miatt vannak a panaszaim, vagy ez valami más?

Figyelt kérdés
2022 februárja óta felszívódási zavar miatt kialakult intolerancia miatt nem fogyasztok tejtermékeket egyáltalán. Glutént, búzát tartalmazó ételeket sem ettem több mint egy évig, mostmár igen, de csak néha és kevesebbet, mint egy átlag ember. A fogaimmal, csontjaimmal nincs gond (huszonéves vagyok) viszont egy pár hete sokkal rosszabbul alszok, mint korábban, konkrétan nem tudok elaludni van hogy órákig. Eddig ez nem volt így, szóval ez furcsa. Az utóbbi hónapokban megszaporodtak azok az esetek is, amikor éjszaka felébredek mert annyira zsibbad valamelyik kezem. Eddig azt hittem azért, mert ráfekszek de olyankor mindig félálomban vagyok és nem emlékszem pontosan. Továbbá kb 1 éve idegrendszeri panaszaim/viselkedésbeli változások is vannak, amik miatt járok már szakemberhez is. Hatni hat valamennyit, de azért teljesen nem múltak még el. A tünetek alapján gyanakodtam már magnéziumhiányra is, szedtem is magnézium tartalmú készítményt, viszont az csak ideig-óráig hatott, meg olyan is volt ami egyáltalán nem. Laborvizsgálatot 2022 júliusában csináltak utoljára, akkor nem volt gond a kalciummal, viszont az még nagyon az 'elején" volt, akkor még ezek a panaszaim nem voltak.

febr. 27. 02:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ennek van köze a kalcium hiányhoz.


Az idegrendszeri gondjaidra szedsz gyógyszert? Ha igen akkor nem lehet, hogy azok okozzák inkább?

febr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen zsibbadás, azt mondta a kardiológus, hogy mozgásszervi eredetű (ülőmunkát végzek).

Én is túl vagyok neurológiai kivizsgáláson, hálistennek negatív lett, kimerültségre, pszichés problémákra fogják még a panaszaimat.

A B vitamin nagyon fontos, szedj Milgammát, de tényleg azt, nekem sem hatott a többi komplex B vitamin, csak az. Tudom, nagyon drága. A 2-3 hónapos kúrák után tarts 1-2 hónap szünetet.

Gerinctornát végezz még ha egyszerűbbet is minden nap keveset, vagy hetente 2-3-szor fél órát. Nyújtásokat, az izmok nyújtása nagyon fontos. Vannak a youtube-on is tornák.

Legyél sokat a levegőn, sétálj nyugodt környezetben lehetőleg minden nap.

febr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a felszívódási zavar hogyan lett igazolva? Ez azt is jelenti hogy kimutattak valamilyen hiányokat vagy mit jelent pontosan?


#2 Milgammából melyiket és napi mennyit szedsz?

márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan kézzsibbadás, amire a doki azt mondta, hogy kalciumhiány. Kételkedtem benne, de szedtem aztán kalcium-malátot, s bakker, pár napon belül elmúlt!

Magnéziumhiány nálam izomgörcsöt okoz, nekem is volt olyan, ami nem hasznosult és nem a magnézium-oxid vagy -karbonát alapú, amiről tudjuk, hogy nem, vagy rosszul szívódik fel, hanem a -laktát, ami jó felszívódású.

márc. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 Milgamma N (neuro) 100 mg


[link]


Napi 2 szem egy hónapig, így mondta a neurológus. Aztán kb. 3 hónap szünet után ismételni.

márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alvás zavar inkább magnézium hiány.
márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!