Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélmosás hatása SIBO esetén??

Bélmosás hatása SIBO esetén??

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alkamaztatok már bélmosást SIBO esetén?

3-dik normix, klyon kúrán vagyok túl. Addig hasznàl, amíg szedem.

Dietázom.



febr. 28. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább a böjtöt próbáld ki (ésszerűen felépítve)
márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a vàlaszt!


Diétázom, vagyis próbálok. Glutént, laktózt nem eszek. Gyömölcsöt, zöldséget nem bírom megenni, mert akkora lesz a hasam mint a hordó. Semmi cukrot nem bírok.

Kb csak húst eszek, krumplit meg rizst. Hányingerem van már tőle

márc. 3. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az eredeti kérdésed arra vonatkozik, hogy bélmosással kimosódnának-e azok a baktériumok, amelyek a problémát okozzák vagy arra, hogy megoldaná-e a puffadást?

Ezeken már én is gondolkoztam.

Tudod, hogy kell pontosan végezni?

Szerintem puffadásra nem lenne hatékony és valószínűleg a másik szempontból sem.

Illetve, ha nem gyertya pózban tartod bent a vizet, akkor meg lehet próbálni, de akkor tudtommal a vastagbelet mosod.

Vagy szorulásod van? Arra jó lehet.

Salátákat és citromlevet próbáld ki, először csak kis mennyiségben. Nekem a sült cukkini is bevált.

Az egyáltalán nem elég, hogy glutént és laktózt nem eszel. Semmilyen gabonát ne egyél, maximum álgabonát. Tartsd be az alacsony FODMAP étrendet. Nagyon alaposan.

Rizst ne egyél! Esetleg hántolt hajdinát vagy kinoát. Tojást is eheted.

Nem ismered az alacsony FODMAP étrendet?

ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!


A hashajtasra gondoltam. Korábban volt vastagbéltükrözésem es előtte hashajtás.

Akkor vsgy 2 hétig rendbe is volt a hasam. De mondjuk azóta meglett a baj forrasa. Nekem a sibot egy jó nagy góc okozta, ami a fogam alatt volt.

ápr. 10. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Komolyan? A SIBO-t egy ilyen fog alatti góc is okozhatja? Nem is tudtam! De jó Neked, hogy meg lett az ok! Akkor most már semmi hasi panaszod nincs is?! Még ezt megírod?
ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!🙂

Igen, a fogaszati góc sok bajt okoz testszerte. Én mondhatni olcsón megúsztam, van akinek szívizomgyulladast okoz.

Összes panaszom megszűnt, megszűnőben van.🙂

Minden sibo-nak van egy gyökeroka. A sibo nem betegség, hanem mellékhatás.🙂

ápr. 11. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Annyira jó, hogy ezt megírtad! Ma voltam a fogorvosnál és jövő héten megyek panoráma röntgenre.
ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szuper!


Még, hogy ezt...nekem a nyirokcsomóim is megnagyobbodtak, a hajam is hullik, mandulámon is lett egy gennycsap....

ápr. 13. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
De akkor ezek a tünetek, betegségek elkezdtek megszűnni, csökkenni?
ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy a gócpont megszűnik, elkezdenek a baktériumok is elhalni.
ápr. 14. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!