Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Energia ital fuggosegrol...

Energia ital fuggosegrol leszokas, hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sulyosan fuggo vagyok, napi 5-6 doboz vagy tobb a hatasat meg sem erzem, ha megiszom 3at egyszerre akkor is siman bealszok. Na viszont ha nem iszok azt megerzem nagyon durvan.

Eldontottem, hogy lerakom, nem iszok tobbet. Az elso 2 napban nem volt semmi bajom, viszont a 3-4 napon nagyon ingerult es faradt valamint, stresszes lettem, aztan a 5-6 napon rendesen szinte depresszioba estem, folyton negativ gondolatok, szorongas, lelki fajdalom, minden idegesitett, nem birtam koncentralni, a munkamban nem birtam teljesiteni, teljesen kivoltam, ezert megittam 1et es egybol kb 10 perc mulva el is mult minden, sot nem csak hogy elmultak a tunetek, de rendesen feldobva ereztem magam, mintha valami kemeny drogot fogyasztottam volna, szinte szarnyaltam...most mit tegyek, hogyan szokjak le rola? Kibirhatatlanok a tunetek.


febr. 29. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Hogyan? Nem veszel... és akkor nem tudsz inni. Ilyen krva egyszerű.
febr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk napi 5-6-ról nem rögtön nullára kellett volna, hanem fokozatosan.
febr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Maneko válasza:

Pedig bizony le kell jönni róla, egy csomó olyan cucc van benne, ami árt a szervezetnek ekkora mennyiségben...

Amennyire tudom, a durvább függőségekről általában vagy pótszerekkel jönnek le, amik gyengébbek, és nem okoznak függőséget, vagy adagot csökkentenek. Nálad a pótszer lehetNE a kávé, de az a gond, hogy asszem az is tud függőséget okozni. Úgyhogy marad a napi adag fokozatos csökkentése. Legyen mondjuk először napi kettő - egy délelőtt, egy délután. Egy-két hét után napi egy. Utána nulla. Ezzel hozzászoktatod a szervezetedet, hogy kevesebbet kap és nem lesznek "elvonási tüneteid".

febr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Napi 5-6 doboz energiaital? Te normális vagy?? Már bocsánat.. Én napi 1 vagy max 2 dobozzal iszom, de vannak napok, amikor kimaradn, vagy kávét iszom helyettük. Azért ez már tényleg durva függőség, amit te írsz.
febr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha kell menj el a háziorvoshoz és mondd el neki a panaszodat, talán tud valamiféle megoldást a számodra.


Nagyon sok energiaitalt iszol :/ az a baj, hogy így kb elkerülhetetlen, hogy ne legyen bajod idővel.. akkor bezzeg majd abba tudod hagyni, mikor szívgyógyszert kell szedned.

Ne várj eddig, mindenképp hagyj fel az energiaital ivással, teljesen.


Sok sikert hozzà, az egészséged a tét.

febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Napi 5-6 doboz energiaital instant szívhalál, kérdező.. Ha akár egy nap megiszol 6 Hellt, könnyen szívinfarktust okozhat..
febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
En meg sem erzem es ezt most nem nagyzolasbol mondom, mert tenyleg mar nagyon tulzasba vittem, de kb mintha vizet innek. Mar jo ideje rajottem, hogy ez nem jo igy de kulonosebben nem foglalkoztam vele, de most mikor fogyni szeretnek es felfogtam, hogy ezzel mennyi folosleges kaloriat viszek be, a zero energia italoknak meg nagyon rossz az izuk, ezert ugy domtottem, hogy leteszem, viszont elekepesztoen nehez, nem gondoltam volna hogy ilyeneket fog kivaltani.
febr. 29. 17:09
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Bírom, hogy úgy kezdte a kérdező, hogy súlyos függő és le akarja tenni, majd sorban jönnek az okoskodók, hogy ez milyen káros és abba kéne hagyni... Nagyon nagy segítség.


Varázs megoldásom nekem sincs mondjuk, fokozatosságon kívül a tünetekre kipróbálhatnál természetes nyugtatót, gyógyteákat, zöld teát, ilyesmit.

febr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8# Kerdező írta a napi 5-6 doboz energiaitalt. Ha ez igaz, akkor konkrétan az életével játszik. Ez nagyon veszélyes. Csökkentenie kéne az adagot..


7# Kerdező! Az energiaitalt váltsd fel kávéval, majd később valami enyhébb teával.

febr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es,...de pont erről szól a kérdés, hogy csökkenteni akarja az adagot.
febr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!