Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendet ajánlanátok...

Milyen étrendet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, heti 3szor sportolok (kardió jelleggel), 61 kg. Hasról szeretnék fogyni, és azokhoz fordulnék akik jobban bennevannak a témában. Nem áll szándékomban diétázni meg semmi hasonló, egyszerűen csak szeretnék egészségesebben enni, főleg kevesebb cukrot és a hízlalóbb dolgokat redukálni. A kisebb hasamat egyébként részben hormonproblémák, puffadás is okozzák (lassú az emésztésem), most azonban nem vélemény nyilvánításra van szükségem hogy mit kéne meg mit ne kéne csinálnom, szeretem magam így is csak jobban érezném magam a bőrömben, ha igazából egészséges ételeket fogyasztanék, de ebben sajnos nincs elég tapasztalatom, és nem tudom, hogy kezdhetnék hozzá. Nem azt mondom, hogy minden nap burger kinget eszek meg hasonlók, az ilyen jellegű ételeket igyekszem kerülni meg nem is kívánom. Az étkezésemre igazából az alábbiak jellemzők:

-Heti 5ször gimiben eszem a menzán ebédet, uzsonnára ott általában melegszendvicset vagy valami lekváros péksüteményt, kisebb szendvicseket fogyasztok

-Joghurt nélkül nem tudnék élni (natúr joghurt, ezt vagy csokis keksszel vagy különböző gyümölcsökkel és fahéjjal / diódarálékkal / mézzel eszem)

-Üdítőket egyáltalán nem eszek, alkoholt is csak alkalmakkor (konkrét sütikkel, nagyobb édességekkel ugyanígy)

-Wrap egy nagyon gyakori vacsorám amit mindig sok zöldséggel, vegyesen eszek

-Különböző sajtokért élek halok, hétvégéken házi kosztot eszünk

-Viszonylag sok szénhidrátot, kenyeret fogyasztok (nem teljes kiőrlésűt)

+1: A családunk fele laktóz és gyümölccukor érzékeny, így sok mentes ételt eszünk


Mit ajánlanátok nekem, min tudnék változtatni?

(Nem olyanokra gondolok, hogy számoljam a kalóriákat, hanem konkrét kisebb ötletekre, ételekre)


Mégegyszer hangsúlyozom, nem olyan nagy a hasam, erre főleg a saját jólétem miatt van szükségem.


Előre is nagyon köszönök minden javaslatot!



márc. 3. 19:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még valami: nem vagyok vegetáriánus, húst is gyakran fogyasztok
márc. 3. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A lekváros péksütemény helyett uzsonnára inkább szendvicset ennék valami zöldséggel, pl. retekkel.

A joghurtot pedig nem csokis keksszel enném, hanem zabpehellyel (kicsit álljon benne, hogy megpuhuljon) és mehet bele még, amit szoktál.

Sajtot almával szoktam nassolni, nagyon finom.

A kenyeret próbáld csökkenteni, vagy egészségesebbre váltani, ha megoldható.

márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

"19 éves lány vagyok, heti 3szor sportolok (kardió jelleggel), 61 kg"

Hány centi vagy?

"Hasról szeretnék fogyni"

A fogyás továbbra sem úgy működik, hogy megcélzod egy konkrét testrészedet, és onnan lefogysz. Nem te döntöd el, hogy honnan fogysz, hanem a szervezeted. A fogyás egy komplex szisztémás folyamat, ami a test minden zsírraktárát érinti.

"Mit ajánlanátok nekem, min tudnék változtatni?"

Minden bizonnyal semmin nem kell változtatni különösebben, de tessék, receptek:

[link]

márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
169 cm magas vagyok. Tudom hogy nem ugy mukodik de eppen ezert irtam hogy nem olyan komoly ezert nem szeretnek kaloriat szamolni meg hasonlok csak egeszsegesebben etkezni de azert odairtam ezt is hogy orulnek neki emellett. Igy ertettem :) Koszonom mindkettotoknek!
márc. 3. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Mielőtt el kezdesz diétázni, nézd meg, hogy nem-e testtartás problémád van. Diák vagy, sokat ülsz, simán lehet, hogy be van billenve a medencéd.


[link]


A medence billenés pedig nagy "hasat" produkál, ami nem is igazán háj, hanem csak rossz forma.


A kajával kapcsolatban:

- kerüld a csak szénhidrátos étkezést, próbálj mindig minél több fehérjét vinni bele. Szóval lekváros bukta helyett inkább legyen a melegszenya, de ha tudsz magadnak hozni mondjuk egy protein szeletet és azt enni, az még jobb. Esetleg egy marék mag vagy pár szem datolya is jó. Ez uzsonnára.

- Ahogy mondták előttem: a joghurtot próbáld zabbal, chia maggal vagy más ilyennel enni és nem csokis keksszel

- reggelire próbálj inkább fehérjét fogyasztani, mint kenyeret. Pl 2-3 tojás egy kis sonkával, vagy hummusz répával vagy valami hasonló. Jobban megtelít, és az agyadnak is jó.

- ki kéne találnod, hogy mi puffaszt fel. Laktóz? Glutén? Paradicsom? Ha ki tudnád találni, és tényleg puffadás miatt van a dolog, akkor elmúlna...

márc. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utóbbi időben betegség miatt sok antibiotikumot szedtem, attól pl volt de laktozmentesen eszek, nem tudom pontosan mi puffaszt fel ugyhogy igen ezt jo lenne tudnom. Menstruacio idejen foleg
márc. 4. 08:34
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Menstruáció idején felpuffadni teljesen normális. Az antibiotikum kúra alatt szedtél prebiotikumot? Mert az antibiotikum a bélflórádat is elpusztítja.
márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen szedtem
márc. 4. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

A sok szenhidratot erdemes elhagyni, mivel azokbol is cukor lesz. A kenyerben, peksütemenyekben azonkivül sok, karos adalekanyag is van. A joghurt dioval jo, de meg jobb lenne mandulaval. Viszont ne kekszel (szenhidrat).

A legeslegfontosabb: Napi 3 etkezes az egeszseges, nem 4,5 vagy 6. Minden etkezesnel felszökik az inzulinszint, ami a zsirleepitest meggatolja. Tapasztalatbol is mondom ezeket. A hasrol megy le elöször is a zsir, ha ott aranytalanul több van, mint a többi testreszen.


Ajanlom a youtube-n az egyi Friderikusz podcast, amit dr. Schwab Richardal gasztroenterologussal keszitett, ö nagyon jol beszel az egeszseges eletmodrol.

márc. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
márc. 11. 14:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!