Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendet ajánlanátok...

Milyen étrendet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, heti 3szor sportolok (kardió jelleggel), 61 kg. Hasról szeretnék fogyni, és azokhoz fordulnék akik jobban bennevannak a témában. Nem áll szándékomban diétázni meg semmi hasonló, egyszerűen csak szeretnék egészségesebben enni, főleg kevesebb cukrot és a hízlalóbb dolgokat redukálni. A kisebb hasamat egyébként részben hormonproblémák, puffadás is okozzák (lassú az emésztésem), most azonban nem vélemény nyilvánításra van szükségem hogy mit kéne meg mit ne kéne csinálnom, szeretem magam így is csak jobban érezném magam a bőrömben, ha igazából egészséges ételeket fogyasztanék, de ebben sajnos nincs elég tapasztalatom, és nem tudom, hogy kezdhetnék hozzá. Nem azt mondom, hogy minden nap burger kinget eszek meg hasonlók, az ilyen jellegű ételeket igyekszem kerülni meg nem is kívánom. Az étkezésemre igazából az alábbiak jellemzők:

-Heti 5ször gimiben eszem a menzán ebédet, uzsonnára ott általában melegszendvicset vagy valami lekváros péksüteményt, kisebb szendvicseket fogyasztok

-Joghurt nélkül nem tudnék élni (natúr joghurt, ezt vagy csokis keksszel vagy különböző gyümölcsökkel és fahéjjal / diódarálékkal / mézzel eszem)

-Üdítőket egyáltalán nem eszek, alkoholt is csak alkalmakkor (konkrét sütikkel, nagyobb édességekkel ugyanígy)

-Wrap egy nagyon gyakori vacsorám amit mindig sok zöldséggel, vegyesen eszek

-Különböző sajtokért élek halok, hétvégéken házi kosztot eszünk

-Viszonylag sok szénhidrátot, kenyeret fogyasztok (nem teljes kiőrlésűt)

+1: A családunk fele laktóz és gyümölccukor érzékeny, így sok mentes ételt eszünk


Mit ajánlanátok nekem, min tudnék változtatni?

(Nem olyanokra gondolok, hogy számoljam a kalóriákat, hanem konkrét kisebb ötletekre, ételekre)


Mégegyszer hangsúlyozom, nem olyan nagy a hasam, erre főleg a saját jólétem miatt van szükségem.


Előre is nagyon köszönök minden javaslatot!



márc. 3. 19:54
1 2
 11/11 Aloha8 válasza:
100%
Naponta haromnal többszöri eves nem idealis, ahogy a 9es is irta!
márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!