Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól valami bajom, ha...

Lehet attól valami bajom, ha nagyrészt vegánként eszek?

Figyelt kérdés

Nem kívánom, nem is szeretem a húst vagy a tejtermékeket. Ritkán megeszem, de teljesen jól el vagyok nélkülük.

Igazából tojast is halat is azért eszek főképp mert azt mondják milyen egészséges.


Megfigyeltem hogy tök jól elvagyok természetesen egy nagyreszint növényi étrenddel. A magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket, tésztákat imádom, és valahogy ezek esnek jól.


Viszont félek hogy valami hiány betegségem lesz.

Eroltessem a hus/tejtermék evést szerintetek?



márc. 16. 13:12
 1/5 A kérdező kommentje:

Nagyjából ezeket eszem egy nap:


Reggeli

-szendvics hummussal pestoval vagy avokadokremmel

-vagy zabkása mézzel, mákkal, gyümölcsökkel


Ebéd

- vagyon változatos, főleg Vega kaja pl káposztás teszta,gombás teszta de eszek rántott halat, tojáspörköltet, heti 1szer husisat is.


Uzsira etcsokit vagy aszalt gyumi szoktam, vagy néha simán elmajszolok egy szelet sütit, tejcsokit


Vacsira

itt általában nem szoktam nehezet enni

magvakat gyumolcs salátával,

vagy joghurtot gyumikkel

néha tojasrantotta, vagy egy szendvics

márc. 16. 13:16
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem akarlak elszomoritani, de amit leirtal, nem egy vega étrend.


Ha még fejlődő szervezet vagy, nem ajánlott, de ha már nem, és jól tudod a tápanyagokat helyettesíteni, oke vagy.

márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz bajod. Hagyd el az allati dolgokat teljesen, es egyel valtozatosan. Ajanlom a teljes erteku novenyi etrendet (TÉNÉ), tajekozodj a netrol. En 8 eve vagyok full vegan, remekul erzem magam.
márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es: írta, hogy NAGYRÉSZT vegaként eszik, bár inkább vegetáriánusként, de nem kell címkézgetni. 3-as: miért is kellene elhagynia minden állati eredetű ételt, ha szereti pl. a joghurtot vagy heti 1x a húst, tojást?


Kérdező: nem KELL sehogyan sem enned, nem kell felcímkézni az étkezésed! A lényeg, hogy változatos legyen: jó minőségű fehérje és zsiradék, lassan felszívódó szénhidrátok (teljes kiőrlésű pékáru, barna rizs, tésztát, főleg a tojásos tésztát ne vidd túlzásba, inkább teljes kiőrlésű vagy legalább durum tésztát egyél, illetve gabonákat köretként változatosan) és sok zöldség, változatosan elkészítve. Ha kevés állati fehérjét viszel be, akkor arra is figyelj, hogy növényi eredetűt megfelelő mennyiségűt vigyél be, hüvelyesek pl. de ha eszel heti néhányszor állati eredetűt úgy rendben leszel. Okostányérnak olvass utána, a fehérje esetedben többségében növényi eredetű lesz.

márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
3-as vagyok. Persze, hogy nem KELL barhogyan is enni, de a kerdes az volt,lesz-e baja, ha nagyreszt vegankent eszik, erre irtam, hogy akkor se, ha teljesen :)
márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!