Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki lehet teljesen gyógyulni...

Ki lehet teljesen gyógyulni az anorexiából, hogyha nem volt mellette testképzavarom?

Figyelt kérdés

171cm hez most vagyok 59kg. En igazabol soha sem lattam magam kovernek az egesz egy veletlen folytan alakult ki. Sokaig keveset ettem, es tetszett, hogy fogyok, viszont tudtam, hogy mivel tul gyorsan fogytam le, ha megint elkezdek rendesen enni akar meg tobbet is visszhizhatok .Aztan elkezdtem kaloriat szamolni es anorexia lett a vege...

Na mindegy szoval 4 honapja kezdtem gyogyulni (45kg rol), most mar boven elfogadtam, hogy ennem kell, es igazabol nem is az a problema, mint masoknal, hogy neha napjan eszembe jut az, hogy megint eheztetnem magam, hanem, hogy allandoan csak enni akarok. Folyton az etkezeseken jar az eszem, varom, hogy mikor ehetnek legkozelebb. A pszihologusom szerint ez erzelmi eves amivel a szorongasomat probalom kompenzalni, ami lehetseges, viszont ha amugy nem szorongok, es tok jol vagyok akkor is egész nap tömném a fejem.

Utannaneztem, hogy lesz-e ez valaha jobb, hogy ki lehet e belole teljesen gyogyulni es hat eleg lehangolo volt latni, hogy allitolag 100%os an nem lehet...

Azt is irtak, hogy azert is nagyon nehez mert soha nem fogod tudni elfogdni magadat, hogy nem vagy kover...

Szoval az lenne a kerdesem, hogyha amugy nincs komolyabb onertekelesi problemam (szerintem) es nem latom magam kovernek akkor ki tudok belole teljesen gyogyulni? Ugyertem, hogy nem egesz nap az evesen jarjon az eszem... 16-2 eves(bocsi a koromat maskepp nem engedi)/L



márc. 28. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Gyorsan segítek, mielőtt jelentenek és tiltják a profilod, mert meg fogják tenni.


Sokáig éheztetted magad, a tested "megijedt", és most szeretne minél több elemózsiát magához venni. Ha enni szeretnél, egyél nyugodtan! Oka van, hogy a tested azt üzeni.


Másegyébként hallgass a pszichologusodra, ha nem segít, menj el más szakemberhez.


Nekem ilyenkor a főzős műsorok nézése is bevalt, ha nagyon nem akarsz enni, mert nekem sokszor csak a szemem kívánja az ételeket.

márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki. Nekem VOLT testképzavarom, de már nem vagyok étkezési zavaros.
márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami veled történik az pedig extreme hunger. Normális, fogadd el.
márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszihologusom szerint ez erzelmi eves - a pszichológusod nézzen meg 4-5-6 podcastet, Tabitha Farrar, Hanne Arts, Recovered Bakes, Becky, Mia Summerlin - és csak utána mondjon f..gokat.


Érzelmi evés. Nem érzelmi evés, ami veled van.


[link]

[link]


pl.

márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!