Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor egy tojás hány...

Most akkor egy tojás hány kcal? Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

A neten 50fele adatot talalok es mar kezd kicsit idegesiteni nem tudom melyik az igazi...


64grammos tojas mennyi kaloria? tyúktojásrol van szo. olyan 95?


2019. febr. 11. 11:37
 1/8 A kérdező kommentje:
persze hejaval egyutt ennyi tudom hogy azt is lekellene vonni ha biztosat akarok de igy szoktam merni es max annyival kevesebb.
2019. febr. 11. 11:43
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Én minden tojást 80nal számolok. És nem mérem.

Nem szabad rágörcsölni. Két 60g-os tojásnak lehet különböző méretű a sárgája, ami ugye több kcalt tartalmaz, szóval pontos adathoz héj nélkül kéne mérni külön a fehérjét és külön a sárgáját.

Na nekem ehhez se időm, se türelmem, se energiám, szóval nekem egy tojás 80kcal.

2019. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hat ezaz, ez eleg maceras folyamat lenne...
2019. febr. 11. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Én ez alapján számolom.

2019. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen utolso! Eddig en is ez alapjan szamoltam csak ra keveredtem egy csomo oldalra es kicsit elfogott a bizonytalansag...
2019. febr. 11. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Yazio adatbázisa alapján számolom, ott 53g egy tojás, és 76kcal.

Általában kisebb méretű tojásokat veszek, de egy S-es és egy L-es tojás között sincs akkora különbség, hogy emiatt romlana el teljesen mondjuk egy 1200 kalóriás étrend. Számolj mondjuk mindegyikre 80 kalóriát.

A kalóriaszámolósdinak ez az egy hátránya van, hogy könnyen bele lehet őrülni, ha ennyire rágörcsölsz, a legtöbben ezért is adják fel. Hidd el, hogy ha kitartóan csinálod, akkor nem pár tojás miatt fog befuccsolni. :)

2019. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

2es vagyok.

Igazából a vízen kívül semminek nem biztos a kalóriája.

Alma alma. És ha az egyikben több a cukor?

Ne görcsölj rá.

Régen mindig ezzel csesztem el. Ha 1200 helyett 1300ra jött ki a napom elkeseredtem és úgy is mindegy alapon bezabáltam.

Mostanában ha 1200 helyett 1300 nincs semmi baj, de 1400nál sem vágok eret magamon.

Nyugi.

Egy tojás 80kcal és kész 😊

2019. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor a tojást héj nélküll leméred, és a 100g-ra megadott adatok alapján kiszámolod.
2019. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!