Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szedjem vagy ne szedjem?

Szedjem vagy ne szedjem?

Figyelt kérdés
Olvastam róla, hogy a D3+K2 vitamin kombinációnak milyen jótékony hatása van, a K2 vitamint lényegében csontozatom védelme miatt vettem meg, de ezenkívül egyéb más területen is pozitívan hasznosul, valamint legtöbbünk hiányban szenved belőle, mert táplálkozással nem tudunk 90-120 mikrogrammot bevinni, amennyi egy felnőttnek naponta szükséges. Azonban jobban utánaolvasva azt írja, hogy túl lehet adagolni, így például emelkedhet a vérnyomás, véralvadási zavar léphet fel, meg hogy K vitamint azoknak kell szedni leginkább, akik betegek, bélbetegség, stb. Elbizonytalanodtam, hogy szedjem-e egyáltalán. Honnan tudom, hogy nem-e adagolom túl?

máj. 24. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben szintetikus nem természetes akkor rossz , nem szivódik fel teli van adalék és kötőanyaggal szerekkel. Olajokban (mogyoró mák olíva stb ) oldódók A D K E vitamin, vizben tehát termésekben a többi oldódik ...
máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!