Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely ételektől javul az...

Mely ételektől javul az érrendszer/szív?

Figyelt kérdés
Ilyen pl. a foghagyma. Van még más is?
2010. okt. 30. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

az fokhagyma!:D

amúgy ez engem is érdekel, bocsí h nem tudok segíteni..:/

2010. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, elírtam :D
2010. okt. 30. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a fokhagymától. Nem tudom mi javítja még, de a zsíros ételek nagyon nem jók.
2010. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó nem jól tudja, bizony hogy kell a zsir, hiszen a zsirmentes táplálkozás halálos. Csak az nem mindegy hogy milyen fajta zsirt eszünk. Vannak jó zsirok, és vannak rossz zsirok. A jó zsirok: a hidegen sajtolt növényi olajok, ilyen az oliva olaj, a dió olaj, a tökmag olaj.....nagyaon sokféle kapható. Van bennük valamennyi E-vitamin, ami a szivbetegségek ellenszere( ha erről még nem hallottál, hát nem csodálom, nemigen propagálják, mert ennek nincs mellékhatása, és nem mérgez mint a gyógyszerek....)azonkivül letisztogatja az érfalakat belülről, (persze ezt ne szó szerint vedd, ez egy kicsit bonyolultabb folymat ahogy ezek az olajok javitják az erek állapotát, ezt most nem irnám le.) A rossz olajok pedig legfőképpen az élelmiszeripar által finomitott termékek, olynok, amiket szinte minden háztarásban megtalálsz, mert valaki érdekei miatt még nem tiltották be őket, azért mert ezek okozzák a legtöbb sziv-és érrendszeri betegség kialakulását. A másik pedig az állaati zsirok, amiket azért kis mennyiségben nyugodtan fogyaszthatsz, az már más kérdés, hogy gyógyszerezett, hormonozott, antibiotikumokkal kezelt állatoktól származik. És ha már témámál vagyunk,akkor még javitható az érrendszer sok C-vitaminnal, olyannal amiben vannak bioflavonoidok, mert azok segitik az ereket rugalmasnak maradni, szép sima felületüvé válni, hogy ne tapadhassanak meg bennük a vér alkotórészei. Sok mozgás, jó levegő, pozitiv gondolkodás, és nem lesz semmi baj!
2010. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a velős pacal, a kocsonya, a töltött káposzta és a csülökpörkölt mindenképpen erősíti az ember szív- és érrendszerét.
2010. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!