Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egy blogot indítani...

Szeretnék egy blogot indítani az egészséges táplálkozásról. Van kedved segíteni?

Figyelt kérdés
Praktikus ötleteket gyűjtenénk, hogy egymásnak segítsünk. NONPROFIT tevékenység, hobbiból. Csak olyanok érdekelnek, akik tényleg tisztában vannak legalább az egészséges táplálkozás alapjaival, nem fényevők, és próbálják a mesterséges cuccokat kerülni.
2010. nov. 2. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó, egy praktikus ötlet: Ne egyetek salátát, mert előszeretettel köti meg a különböző nehézfémeket, ráadásul a tápanyag és vitamintartalma is elenyésző. Természetesen a saját magunk által kiskertben nevelgetett zöldség nem olyan káros, de a bolti abszolút nem tesz jót az egészségnek.
2010. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenki figyelmébe ajánlom a teljes kiőrléűs, pékárukat, tésztákat, barna rizs, árpa, korpa, köles stb stb

zöldséget, gyümölcsöt a piacról próbáljunk beszerezni, és az idénynek megfelelőt részesíssük előnyben

fölösleges az agyoncukrozott italok, pékáruk csokoládék, chipsek, nincs bennük tápanyag, ( tiszta csokit nem sorolom ide 1-2 kocka kifejezetten egészséges)

tejtermékekkel óvatosabban, tej jobb ha kecsketej, a 99 ft-os nem tej kefírek, natúr joghurtok, sovány sajtok

a könnyű és finom társaik nagy sz@r volta, termékismertetőn h csinálják, hát még a malac körmöt is beledarálják az lesz a zselatin

gondolkodjatok h mit esztek mit isztok mert az vagy amit megszel

2010. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm, de ennél kicsit többre gondoltam mint segítség, konkrétan rendszeresen írni is a blogba.


Első: sajnos nem értek egyet, mellesleg akkor mit kéne ennem? Zsíros kenyeret hagyma nélkül, mert a növény káros? :)

2010. nov. 2. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:

második vagyok

nagyon szívesen írnék is

2010. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hali, első vagyok. Félreértettél kedves kérdező. Én csak és kifejezetten a saláta növényre gondoltam.
2010. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, első. Így kicsit más, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy a tápanyagrészt illetően igazad van. Én kifejezetten úgy emlékszem, hogy magas az ásványianyag-tartalma, és nagy szerepe van mnden salátafélének a rák megelőzésében. De ígérem, utánaolvasok.
2010. nov. 4. 08:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Második, légyszi küldj privit, megírom, hogy nézne ki a blog.
2010. nov. 4. 08:26
 8/9 anonim ***** válasza:
ez ilyen legyunk bio cuccos lenne.. csak hormon mentes daralt bolenyt egyel mert kulonben kino a gyereket harmadik fule, vagy valami konstruktivabb tortenet?
2010. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok biob*zi, ha ez volt a kérdés.

(Viszonylag) egészséges recepteket gyűjtenénk, amiket könnyű összedobni, bárki számára elérhető alapanyagokból, mindenki nyitott szemmel járna és elmondaná, hol mi akciós és ő miket használ.


Pl. a biogyümi/zöldség nekem elérhetetlen (jó azoknak, akiknek kertjük van...), viszont megvehetem a biomajonézt az adalékos helyett. És tudom, hol lehet biomálnaszörpöt fele annyiért venni, mint a Tecsóban. De hétvégén pl. kipróbáltam egy gyömbéres limonádé receptet otthon, és bejött. Ilyesmikre gondoltam.

2010. nov. 15. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!