Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges táplálkozás? , de...

Egészséges táplálkozás? , de hogyan?

Figyelt kérdés
mit, mikor, és mennyít kell ennem naponta? (fontos)
2011. nov. 3. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
az egészséges táplálkozás összetett dolog és lehet mindenkinek kicsit mást jelent. nekem kb ilyesmi. próbálok egy nap többször kis adagokat enni, sosem eszem tele magam. kerülöm a zsíros nehéz ételeket. olivaolajjal főzök és abból is keveset használok. köretként főként friss zöldségeket, barnarizst eszek. nem nagyon használok lisztet helyette zabkorpát, a cukrot is próbálom kerülni csak ha nagyon muszáj akkor használok. minden nap eszek gyümölcsöt. sok vizet és zöld teát iszok(cukor nélkül). és ami fontos bár nem a táplálkozás része az a rendszeres sport, heti 3-4 alkalom. nekem kb ennyit jelent.
2011. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első elég korrekten leírta, de persze ez csak nagyvonalakban van. Jó még a teljes kiőrl. kenyér. (Meg persze egy csomó más dolog.) Ha veszel valamit, nézd meg az összetételét, ha valamiről nem tudod, micsoda, az adalék vagy tartósítószer - tehát ne vedd meg a terméket.

Változatosan kell étkezni, ez is hozzá tartozik az egészségeshez.

Ne kövess szélsőséges irányzatokat, divatokat, mind megbukik 1-2 év alatt.

Ne vonj meg magadtól semmit.


Az én véleményem szerint nincs abszolút egészséges étrend, csak "egészsegesebb", mint ahogy eddig ettél. Sajnos szennyezzük a talajt, a levegőt, tartósítunk, permetezünk, antibiotikumozzuk az állatokat a nagyobb mennyiségek érdekében - ezzel viszont mérgezzük magunkat. Nem tudsz ellene tenni, ilyen a 21. század... De lehet törekedni, hogy magadhoz képest egészségesebben élj.

2011. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából, sovány vagyok, és fel akarok szendni pár kilót. Meg nőlni is még egy kicsit.
2011. nov. 3. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan kérdés, amire pillanatok alatt találsz tonnányi választ a neten....

Ez összetett kérdés ahhoz, hogy 3 mondatban lehessen válaszolni...

2011. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13:59 válaszát onnan, hogy: "Változatosan kell étkezni..." Tanítani kellene az iskolában. Annyival lehet csak kiegészíteni, hogy kerülendő minden kész-, félkész étel, de a friss alapanyagokból készült étrend mellett is szükség van vitamin pótlásra (a növénytermesztés, állattenyésztés mai "civilizált" technológiája miatt).
2011. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát igen ez változó, kinek mit jelent

nálam ezt jelenti:

reggelire általában zabpelyhet eszek valamilyen tejtermékkel és hozzá eszek gyümölcsöt vagy valamilyen magot is

szendvicsnek suliba viszek teljes kiőrlésű kenyérből szendvicset ami tartalmaz sováyn sajtot, felvágottat és zöldséget

ebdére próbálok inkább rizst, főzelékféléket főtt krumplit, sovány husokat, tojást enni lehetőleg párolva vagy főzve, sütve, leveseknek inkább egy könnyű zöldségkrémleves vagy zöldségleves, pulykagulyásleves sok zöldséggel, húsleves is sok zöldséggel

uzsonnára mindig próbálok gyümölcsöt enni

vacsira meg már könnyebbet túrót gyümölcsökkel, ebédmaradék, zabkása stb

próbálok heti szinten 3-4enni sovány húst, 1-2 halat, 1-2 tojást, köretnek próbálok enni valamilyen zöldséget akár csalamádé, savanyúság formájában

ezeket a keksz, chips társait teljesen mellőzöm,nasit is ha kívánok én csinálom pl túrógombóc, káposztástészta, mákosguba, tejberizs ezek édesek és finomak is

idénygyümölcsökbe most az alma, körte, narancs, mandarin, kiwi, szőlőt választom zöldségbe pedig a káposzta, sütőtötk, cékla, sütőtök, uborka, paprika

törekedj arra hogy egyél gabonát, hust, halat, tojást, tejet, joghurtot, túrót, sok zöldséget, gyümölcsöt, meleg ételt, sajtokat és ha változatosan étkezel szerintem akkor nem lesz semmi baj majd megnősz és hízol is és majd felnőtté vállsz nem kell sietni vele tudja a tested hogy mikor kell változnia

mellette mozogj ésszerű körülmények között, igyél vizet, finom teákat, gyümölcsleveket, tejet

2011. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. nov. 6. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!