Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ajánlatos általában...

Mit ajánlatos általában reggelizni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy reggel mire van szüksége a szervezetnek? Fehérje, szénhidrát, cukor vagy micsoda? És vacsorára mit ajánlott enni? Nem fogyás, csak egészség céljából.
2010. máj. 12. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Én általában sosem reggelizem (tudom, hogy hiba, de valahogy mindig kimarad), azt viszont tudom, hogy mit kívánok reggelente, amit aztán végül nem eszek meg, így erre biztos szüksége lenne a szervezetemnek. Általában egy nagy szelet felvágottas (parizeres) kenyér képe jelenik meg előttemc egy nagy bögre teával, de kívántam már kakaós csigát teával és tojásrántottát is.


Vacsorára pedig meleget szeretek enni, de nem főttet, azt meghagyom ebédre. Kedvenc vacsijaim a pirítós és a melegszendvics. Tudom, hogy nem vagyok túl kreatív :))


24/L

2010. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Parizert nem ajánlatos, mert az darált mindenszarból van, összekeverve ízvokozóval, meg színezőanyaggal.


Talán inkább sonkát, lazacot, tojást, vajas kenyeret, sajtot, ilyesmiket :)

2010. máj. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A második hozzászólót még kiegészíteném pirítóssal avagy műzlivel. Nem a 200 ft-os agyon ízesített műzlinek nevezett valamire gondolok! Ilyet akár te is keverhetsz magadnak otthon, de készen is lehet kapni, ami tele van zabpehellyel, aszalt gyümölccsel, magvakkal (pl mogyoró), ha nem fogyózni akarsz, akkor akár csokidarabok és kókusz is lehet! :)

Ami még szerintem nagyon finom és tápláló reggelire, az a sajtos pirítós! Meg pirítod a kenyeret, az egyik felét csak éppen hogy ropogjon de ne legyen "piros". Majd megvajazod, szórsz rá reszelt sajtot és ezt szépen rápirítod. Szerintem paradicsommal ez valami isteni finom reggelire :)

2010. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor nem egészségtelen a bögre tej kenyérrel. Én cornflakes-et szokta néha, de van, mikor inkább bekapok egy csokit. :)

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 13. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam reggelizni soha,tudom hogy baj de sose vagyok éhes akkor.De általában vajas kenyeret kívánok sajtal:$:P vagy pogácsát:))
2010. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Móriczon lehet zsíros kenyér menüt kapni, hagymával, teával, az a fasza!
2010. máj. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11.17-es vagyok. A zsíros kenyér menüt én inkább uzsira szeretem, de annál jobb tényleg nincs jó sok hagymával. :) Amúgy ha valami, hát a csoki biztos nem egészséges reggelire (pedig én is nagyon szeretem). :) Mármint ha valami ilyen "mű csoki" az a csoki. Akkor már inkább müzli szelet vagy valami hasonló. A mai tej sokak szerint egészségtelen, mert már nem is tej, de szerintem elmegy. Nem fogyózni akarsz, csak egészségesen reggelizni... akkor már inkább tej, mint kóóla. De pl narancslével is eheted a corn flakes-et bár én nem szeretem! :) Amúgy ha csak pár falatra van gyomrod, a jó reggelt sem rossz :)
2010. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!