Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szüleim húst hússal esznek,...

Szüleim húst hússal esznek, én vega vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Röviden próbáltam kiírni a kérdést.

A helyzet igazából az, hogy szüleimmel élek. Nem étkeznek valami egészségesen, rajtam is van jó pár kiló felesleg, legalább 40-50 :( nagyon sok, tudom.

Mindig este eszünk csak és hiába mondom, hogy mit együnk inkább, a válasz nem, mert nincs pénz!

Ráadásul szerintük a húsban van az energia, azt mondják ők dolgoznak nekik húst kell enni, különben összeesnek a munkahelyen... Minden nap hús van! Beleőrülök már mert én nagyon nem eszem meg a húst. Ténylegesen nem vagyok vega, mert azért hetente egyszer eszek húst, mert félek, hogy ha nem ennék akkor az sem lenne jó. Olvastam sokat, de sok helyen írták, hogy a húsra azért szükség van. Tehát ha más nem havonta eszek egyszer, de azt is nehezen.


Nem bírom megenni, utálom, hogy olyan kis izék vannak benne, szerintem undorító. És az állatokat is sajnálom. Ha mégis belém tömik sokszor kihányom mert nem bírom :(


Mit tehetnék, hogy legalább minden másnap legyen zöldség mert éhen halok már?! Évek óta ez megy, nem tudom meggyőzni szüleimet semmivel. Hiába mondom, hogy legalább nekem vegyenek zöldséget, nem. Persze ordítanak velem, hogy milyen dagadt disznó vagyok.... amikor meg fogyókúráztam apám kinevetett, hogy alig eszek valamit, és nyúlkaját eszek.


Diétázni sem tudok, mert nem veszik meg nekem amik kellenek hozzá! mert az annyira drága szerintük... Pedig nem kellett hozzá sok minden, tojás, narancs, kétszersült, paradicsom, tejföl... nem nagy szám.


Gyümölcs soha nincs itthon, zöldséget is kb havonta eszünk, hiába mondom, hogy legalább naponta kellene enni.

Ki vagyok már készülve. Kínomban inkább csokit,chipset eszem sokszor, mert nincs rendes kaja. Mondjuk csoki is ritkán van szóval legtöbbször nem eszem egész nap, max 3-4 naponta. Aztán nem alszok mert éhes vagyok... nem jó sehogy sem.


Nem érdekli őket, hogy le kéne fogynom, és hogy nem bírom a húst... nem foglalkoznak velem. Közben persze azt hallgatom egész nap, hogy jaj milyen drága a hús, hihetetlen! Nem én kértem, hogy vegyenek... főleg most a sok dioxinos hús... nem bírom már :(


KÖszönöm annak aki végigolvasta. Szerintetek mit tehetnék ebben a helyzetben?


2009. jan. 16. 14:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és zsebpénzt én nem kapok, szóval az is kiesik, hogy esetleg magamnak vegyek ennivalót.

Talán havonta ha 200 forintot összeszedek, az meg semmire sem elég.

2009. jan. 16. 14:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kemény egy helyzet. mindenképpen le kéne velül ülni komolyan beszélni. meg kell értetned velük, hogy az egészséged forog már kockán a túlsúly miatt, ez már nem hiúsági kérdés nálad. próbálj észérvekkel hatni. magyarázd el nekik, hogy a napi húsnak azon részét, amit rád költenek, vegyenek belőle neked zöldséget, gyümölcsöt, kétszersültet. magyarázd el nekik, hogy a hús jóval drágább, mint a zöldség, tehát ha neked zöldséget vesznek a napi húsrészed helyett, még olcsóbban is kijönnének. még annyit tehetsz, hogy elmondod ezt az iskolai orvosnak vagy védőnőnek, és megkéred őt, hogy térítse jobb belátásra a szüleid, egy szakemberre hátha jobban hallgatnak. ha mégsem, akkor szörnyen fafejűek...:S

ez esetben kérj segítséget egy rokontól, ha lakik ilyen a közeletekben, hogy hadd ehess nála. mennyi idős vagy? nem tudsz esetleg valamiféle könnyű munkát vállalni? nem tudom, hány éves lehetsz.

2009. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz helyzetben vagy,de nagyon jo hogy te magad màr észrevetted hogy a csalàdod helytelenültàplàlkozik.

Lényegében minden lehetöséget kizàrtàl.

Hisz ha kéred,nem veszik meg,usebpénzed nincs...

Mi lenne ha a suliban menzàra iratkoznàlGondolom még tanulo vagy.

Bàr ott is van néha hus,de biztositalak rola hogy a zöldséget mindennap megfogod talàlni.

Esetleg ha nagyinàl mennél néha le?

Neki biztos van otthon zöldség,esetleg,ö ,maga fözött.

Ha màst nem neki mondanàd el a problémàdat.

Ö tuti nem sajnàlnà a zöldséget töled.

A csoki és a csipsz hogy kerül hozzàtok?

Azt is anyud veszi?

Ha igen,akkor egy nap menj te vele vàsàrolni,és a kosàrba abban az értékben tegyél te magad zöldségfélét!

Tuti nem fog ott ordibàlni,hogy de igenis csipszet kell egyél.

Sok sikert!

2009. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsika, de a szüleid nem normálisak...

Hány éves vagy?

Miért nem keresel magadnak egy pasit/csajt és költözöl el vele?

"Diétázni sem tudok, mert nem veszik meg nekem amik kellenek hozzá! mert az annyira drága szerintük... Pedig nem kellett hozzá sok minden, tojás, narancs, kétszersült, paradicsom, tejföl... nem nagy szám. " Kétszersült?? Az nem diéta!! Az is hús, azt hogy bírnád megenni?? Szerinted a chips és a csoki normális kaja?? Mert szerintem nem!! Megértem, hogy unod a húst, de inkább egyél azt, mint chipset és csokit!! Menj el dolgozni, mosd le a szomszéd kocsiját, takarítsd fel a barátnőd anyukájának a házát, stb. úgy tudsz pénzt keresni, hogy vehess magadnak kaját!! Lusta vagy elmenni dolgozni? Kérjél pénzt a nagymamádtól!! Ne légy nyuszi!! SOK SIKERT!!

2009. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
költözz el vagy lődd fejbe magad :D
2009. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk is az van h a szüleim szeretik a húst én meg 6 éves korom óta vega vagyok amióta a papáméknál disznóvágásokon vtam.hány éves vagy?ha dolgozol akkor tudsz magadnak kaját venni.am meg elvileg a húst tovább dolgozza fel a szervezet szal utána min 4óráig nem leszel éhes..és az jó.én vega vagyok és a gyümölcsöket is utálom...vegyél valami fagyasztott izét pl spenótot és csinálj főzeléket és tükörtojást vagy ilyesmiket...:)
2010. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!