Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért káros a hamburger?

Miért káros a hamburger?

Figyelt kérdés

A McDonalds hamburgereiről nagyon sokat lehet hallani mostanában, sokan ellenzik, sokan pedig kiállnak mellette. Sokszor hallottam már olyat, hogy ezekben a hamburgerekben a hús maradékokból meg az állatok emberi fogyasztásra alkalmatlan részeiből vannak. Én úgy gondolom, hogy semmiképpen sem egészséges a hamburger, viszont komoly egészségügyi szabályok vonatkoznak az előállítására, így az ilyenféle kijelentéseket túlzásnak tartom.

Azt is hallottam, hogy az olajat ritkán cserélik, így rákkeltő hatása van a McDonaldsos ételeknek. Valaki, aki ért hozzá, el tudná magyarázni, hogy miért? Valamint szívesen meghallgatnám bárkinek a véleményét ezen a téren, vagy ha valakinek van tapasztalata, mivel dolgozott már McDonaldsban, azt is :).


2010. dec. 3. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A ritkán cserélt olaj miatt főleg,amúgy semmi baj nem lenne vele.A mekis kaják cukortartalma meg nagyon magas,a zsömléjüknek is.
2010. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elég magas a kalóriaértékük,mondjuk ez önmagában nem lenne baj,csak a modern városi hamburger evő emberek között sok a számítógép előtt ülő irodai munkás.

de pl. a fehérlisz amiből a hamburger tészta van,az nem valami egészséges,meg a cukros üdítők,shake-ek.a húsról én is hallottam,hogy vmi moslékból csinálják,hát nem zárom ki,sajnos manapság jellemző,hogy a milliárdos üzletemberek sz..nak rá,hogy megdöglesz-e attól amit ők eladnak vagy nem.az a lényeg,hogy ők megszedjék magukat.nem tudhatjuk,hogy mit tesznek pontosan ezekbe a kajákba.

egy kis érdekesség:



http://www.youtube.com/watch?v=4IGtDPG4UfI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=j-ljW5YEdao

2010. dec. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mcdonaldsban nincs hamburger!!! Amit ott annak hívnak az egy vicc! Hamburgert ott ne keress!
2010. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak az a baj vele hogy minden használt olajben sütik hanem az hogy minden sz@rt beletesznek
2011. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem csak az a baj vele hogy minden használt olajben sütik hanem az hogy minden sz@rt beletesznek



amúgy finom

2011. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2013. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!