Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha Gilbert kóros vagyok akkor...

Ha Gilbert kóros vagyok akkor egy évben mennyi alkoholt lehet maximum innom?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 19:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

"Önmagában a mérsékelten emelkedett szérum bilirubinszint nem ártalmas, azonban bizonyos gyógyszerek (pl. paracetamol) és egyéb kémiai anyagok (alkohol) májkárosító hatása Gilbert-kór fennállása esetén fokozódhat. Ezért fontos a diagnózis ismerete. A kórkép a normális életvitelt nem befolyásolja, de javasolt a stresszhelyzetek kerülése, az alkoholfogyasztás mellőzése, a naponta többszöri étkezés és a rendszeres, nem megterhelő sportolás.


Ergo-> jobban károsodik a májad, mint másnak! Valóban megéri kockáztatni pár pohár pia miatt?...:O......


Egyébként pedig...: Wikipedia & Gugli a barátod...;)

2010. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hát de attól csak nem lesz bajom ha fél évente egyszer iszom egy 2,5 decit..

ugye ?

2010. dec. 9. 19:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd!

Máj nélkül egyáltalán nem lehet élni. Pia nélkül igen. Egyébként nem az a baj a piánál, hogy hamarabb meghalsz, hanem az is, hogy amíg élsz, egyre sz@rabbul leszel. Fantomfájásaid lesznek. Ha elmész dokihoz, kivizsgálják, de nem találnak semmit, majd jön egy másfajta, megmagyarázhatatlan tünet. Nem lesz egy kellemes perced sem. Nem csak rövidebb élet, hanem az a kicsi is szar élet.

2010. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ahogy én látom ezt a betegséget: mindenkinél más, írják is, hogy fontos a helyes, pontos diagnózis ismerete. Szval: szerintem a dokival kellene beszélned, mert érdemben itt erre választ nem kapsz (vagy max hüly.séget írnak majd) Beszélj a dokival.


De, elég nagy felelőtlenségnek tartom, h ilyen betegség mellett a legnagyobb problémád az, h ihatsz -e. Millióan megvannak alkohol nélkül is...te miért nem tudsz?


Csak egy pl.: (bár nem vok benne otthon) 2,5 deci tömény mondjuk annyira káros neked, mint másnak 20 liter (tényleg csak egy példa)...megéri?

2010. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is Gilbert kórom van. :) Annyi az egész, hogy nem szabad éhezni, és nem szabad sok alkoholt fogyasztani. :) Ha havonta elfogyasztasz összesen pl 3 deci alkoholt (persze nem a legtöményebb), akkor nem lesz bajod. :) Fél évente végképp nem. Tényleg csak az a lényeg, hogy nem szabad heti rendszeres (liter számú) ivással és esetleg egyszerre több gyógyszerrel terhelni a májat, mert a kór miatt gyorsabban károsodhat. :)
2010. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok és a 2,5 deci és a 20 liter azért durva (egyáltalán nem így kell nézni, hülyeség, amit írsz). Nekem volt több kivizsgálásom is, bilirubinszintemet is mindig nézik. Kutya bajod nincs a betegség mellett, csak jobban kell ügyelned a májadra. Orvos sem fog mást mondani, nekem sem mondott egyik se ezeken kívül, pedig nem egy keze alatt voltam már és nem is 5 keze alatt. :D


19L

2010. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

iskolai orvos azt mondta hogy NE legyek NAGY ALKOHOLISTA! magyarul NE vigyem túlzásba. arról nem beszélve hogy én azt a 2,5 decit sem 80%-os alkoholban gondoltam, annyit nem is bírnék meginni mert kimarja a torkomat is. én a 37%-os kalinka vagy royal vodkára gondoltam, ami én úgy gondolom, hogy nem egy tömény adag.


házi orvos erről nem beszélt. ő azt mondta ez NEM betegség. ez a májnak egy állapota, egy adottság ami azt mondja hogy úgy születtem hogy hiányzik belőlem bizonyos enzim ami lebontja a bilirubint és hogyha hosszú távon sportolok fizikailag nagyon megterhelően, vagy stresszelek, vagy sokat alkoholizálok akkor a szemem illetve a bőröm erős sárgaságot vesz fel.

2010. dec. 9. 19:39
 8/13 anonim válasza:
uccsó vok. akkor miért teszel fel kérdést, ha magadban már meg is adtad rá a választ?:D.... igál akkor amennyit akarsz, aztán majd lesz valami :D. Majd amikor 35 évesen oda lesz a májad, bánni fogod.
2010. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

19L-nak köszi a választ :) végre aki nem csak ilyezgetni akar.

anyám is folyton minden szarsággal ilyezget hogy ez meg az lesz csak azért hogy nehogy alkoholt igyak véletlenül se.. na mind1 nem akarok belemenni mert akkor már nem ebbe a kategóriába tartozna a kérdés :)

2010. dec. 9. 19:43
 10/13 anonim válasza:

19/L: Azért írtam, h NEM ÉRTEK HOZZÁ. Csak vagyok olyan józan gondolkodású, hogy ha valami jobban árt nekem mint másnak (és másnak sem tesz túl jót!!!), akkor azzal inkább nem próbálkozom.


Írják itt pl a stresszt is. Lesz elég stressz az életedben egyébként is (egy teljesen egészséges embernek sem könnyű elviselni)...

2010. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!