Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki liszt érzékeny és cukor...

Aki liszt érzékeny és cukor beteg az mit ehet/ihat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
amibe nincs liszt és cukor.
2010. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Olyan ételeket (italokat) amikbe nincs glutén, diabetikus termékeket, édesítőszert használva cukor helyett, illetve számolnia kell az ételek szénhidráttartalmát az inzulin és a vércukor érték miatt.
2010. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, de mégis milyen ételek ezek? :D

Azt tudom h semmi rágcsi, semmi alkohol, semmi ami jó. :D

Krumplit ehetek? Mit ehetek még?

2010. dec. 15. 01:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ajánlanék néhány honlapot, szerintem ezek segítenek.

[link]

[link]

[link]

Ez a 2 fórum, itt sorstársakat is találhatsz:

[link]

[link]

Gluténmentes tészták, gluténmentes kenyér, stb. Az egyik honlapon fenn van valahol az olyan ételek listája, amik nem tartalmaznak glutént. Ezeket eheted, ha nem túl nagy a szénhidráttartalmuk vagy keveset eszel belőle és persze ha beleszámolod a diétádba. Itt vannak diabetikus, gluténmentes ételek, édességek:

[link]

Régcsából ilyesmiket pl. ehetsz, és az alkohol ritkán, kis mennyiségben szerintem nem tiltott, csak mondjuk a sör, mert abban maláta van.

2010. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát kemény lehet neked!Én alig tudom összeegyeztetni az epe és cukordiétát.Biztos rosszul csinálom!

Sok sikert neked és mindenképpen konzultálj szakemberrel,mielőtt valami újat szeretnél enni!

2010. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a PH csoda a cukorbetegségre c. könyvet, mert a sok hasznos info mellett konkrét étkezési javaslat van a végén. A másik problémádhoz annyit, hogy olyan gabonaféléket ehetsz, amikben nincs glutén, ilyenek a kukorica, rizs, és még van a szója, amit nagyon sokféleképpen el lehet késziteni, de csak a génkezeletlent vedd, bio-boltokban kapható. Bio-boltban kérdezősködjél, és szokd meg hogy oda jársz, mert a normál kereskedelem , ill. élelmiszeripar nincs tekintettel az ilyen gondokkal küszködő emberekre, és nem nagyon találsz neked való élelmiszereket. Ha képes vagy kiművelni magad a neked való táplálkozásról, akkor később meg is gyógyulhat a bélnyálkahártyád, és fel tudnak majd szivódni a tápanyagok a bélrendszeredből. Addig is javaslok neked Lenkei-féle multivitamint, hogy ne legyen hiányod ezekből a létfontosságu vitaminokból. Ha megteheted, emellé még 1200mg. E-vitamint ajánlok, ami gyorsabban regenerálja a nyálkahártyát.
2010. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. dec. 15. 23:16
 8/10 A kérdező kommentje:
És mit ihatok? Alkoholt 1általán nem?
2010. dec. 18. 18:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Száraz bort ihatsz, de csak a szénhidrátmennyiség beszámításával.
2010. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem vagyok bizonyítottan lisztérzékeny, de nálam problémát okoz a (búza,zab, rost, árpa, maláta, amaráth, nagy mennyiségben a krumpli/kukorica, cukor). A diabetikus édességeknél MINDEN amiben maltit édesítőszer van (pedig a legkevesebb kalóriáju csokikban az van) szintén gondot okoz.

Ajánlom a NoSalty honlapot. (belehet állítani egyszerre több termékre való érzékenységet. nekem jó liszt helyettesítő a kókusz, rizsliszt, mandula, dió, mák...)

-rizshamlett, RIZS

-tejtermékek (ementáler, parmezán, feta, mozzarella...)

-gyümölcs (alma, banán, dinnye, nektarin, szőlő...)

-zöldség (káposzta, jégsaláta, brokkoli, lecsó...)

-magok (mandula, dió...)

-szárított gyümölcs (kókusz, alma, szilva,...) .

ja, és húsok

Soha nem lehet tudni mi van a ketchup, mustár és majonézbe.

Ha nekem édes kell akkor tejeskávéba (édesítővel) beledobok hamlettet és kikanalazom.

2012. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!