Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kcal szükséges egy...

Mennyi kcal szükséges egy embernek egy napra?

Figyelt kérdés
Mennyi az a minimális kcal bevitel ami mindenképpen kell egy olyan embernek, aki mondjuk egy adott napon semmiféle fizikai és szellemi feladatot nem hajt végre? Pl.: egy átlagos hétvége
2011. jan. 3. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Egy átlagos hétvégén te semmilyen szellemi és fizikai feladatot nem hajtasz végre? o.O


Válaszolva a kérdésre: függ a nemétől, súlyától, korától is. Olyan 1400re tippelek.

2011. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Csak egy kicsit kellene utána nézned, én is válaszoltam már egy ilyen jellegű kérdésre, itt...


Egyébként, kötve hiszem, hogy egy átlagos hétvégén nem hajtasz végre semmiféle fizikai v. szellemi tevékenységet. Mondjuk, gondolom a dupla betűst szoktad látogatni, illetve gondolkozni is szoktál [hogy a két legalapvetőbb dolgot írjam].

Egyébként kor, nem, magasság, súly, aktivitás mértéke mind-mind befolyásolja. A nagy átlag azt hiszem 2000 körül van [ez van az ételek, italok hátoldalán is feltüntetve...].

2011. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De azt azért el kell, hogy mondjam nem vagyok azért annyira hülye..:D, csak rosszul fogalmaztam meg a kérdésem. Nyílván valóan, hogy végbe mennek szellemi és fizikai folyamatok, még akkor is ha nem mozgozk, csak én úgy értettem, hogy jelentős igénybevétel. Pl.: tanulás, sport, munka stb. De azért kössz mindent!
2011. jan. 3. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
1000-1200kcal.
2011. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért hajtasz végre tudatodon kívül is munkát. :)

Pl a szívveréshez is energiát használsz fel, azért, hogy tudj levegőt venni, azért is energiát használsz fel, a gondolkodás, olvasás is energia felhasználással jár.

Egy egészséges nőnek 2000kcal-ra, egy egészséges férfinak pedig 2500kcal-ra van szüksége átlagosan egy nap.

2011. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább a szénhidrátokra fektesd a hangsúlyt.

Bevihetsz te hamar felszívódó szénhidrátból is annyit, amennyi a napi szükségleted kalóriából, aztán egész nap éhes vagy és bevihetsz nehezen felszívódó CH-ból is optimálisat, de nem halsz éhen két étkezés között.Ez a nem mindegy.

2011. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kalóriaszükséglet sok mindentöl függ: nem, magasság, testsúly, életkor, életmód stb. Általánosságban nem lehet megmondani, ehhez sokkal több adatra van szükség.
2011. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!