Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen étkező fogyókúráz...

Jázmin_ kérdése:

Egészségesen étkező fogyókúrázók! Ti hogyan fedezitek a napi szükséges fehérjebevitelt? . Ami ugye megközelítőleg legalább 1 gramm minden egyes testsúly kilogramm után, azaz nálam ez 80 gramm körül kellene hogy legyen.

Figyelt kérdés

Rátekintettem az ételek fehérje tartalmaira, és esélyt nem látok, hogy egy napi megközelítőleg 1200 kalóriás étkezésbe hogyan építsek be ennyi fehérjét...

Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok, olykor halat, csirke husit. Túrót, joghurtot, tejet szinte minden nap, de ez utóbbiakban például (joghurt, tej) iszonyúan kevés a fehérje....


2011. jún. 20. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem számolgatok, hanem próbálok minél több fehérjét enni :)
2011. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mmmm... azért köszi:)
2011. jún. 20. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:

én se számolgatom próbálom azért úgy belőni nagyjából de nem figyelem de pl én így szoktam

reggelire eszek sovány sajtot, cs vagy pulykamellsonkát vagy főtt tojást vagy n.zabpehely kefírrel, vagy tejjeé

tízórai kefír gyümölccsel

ebéd, hal, hús, tojás, mozzarella sajt, gomba, párolt hüvelyesek-borsó, bab, lencse vagy ezekből valami étel-pl lencsefőzelék főtt tojással, sárgaborsókrémleves piritott mozzarellával, zöldborsófőzelék piritott pulykahússal, túróval töltött gomba, rizs párolt gombával, borsóval

vacsorára túró, kefír, joghurt, csmellsonka, tojás, sovány sajtok

2011. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Értem a rendszert:)
2011. jún. 21. 10:15
 5/7 anonim válasza:
tofu
2011. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mmmm... tofu... nem ismerem... hallottam már róla, hogy ebből készül például husi... De kb. ennyi... szóval mi ez? Valami zabpehely féle valami? és milyen ételeket lehet készíteni belőle, meg úgy egyáltalán, mi ez?
2011. jún. 27. 12:35
 7/7 anonim válasza:

igazából nagyon sokat én sem tudok róla, amikor vegetáriánus voltam azt javasolták nekem hús helyett. A kínai kajákban van általában, kínai étteremben mindig megtalálható, elvileg nagyon egészséges is, jó salátákhoz.. hát húspótló

itt egy egyszerűbb recept [link]

2011. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!