Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felnőtteknél milyen tünetei...

Felnőtteknél milyen tünetei vannak a tejcukor érzékenységnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Felfúvódás, hasmenés, kellemetlen szájíz.
2011. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én laktóz érzékeny vagyok, de csaka tejre, sajtra, tejfölre nem. Nálam úgy jelentkezik, ha iszok tejet kb egy óra múlva kijön, de addig is nagyonszenvedek, fáj a hasam de úgy hogy az ájulás szélén vagyok elsötétül minden szédülök erőm nulla, és így kell elmennem wc-re könnyíteni magamon, de az sem egyszerű, mert míg ki nem jön minden belőlem addig ott ülök és izzadok közben mert még kijönni is nehezen jön ki, de nem azért mert kemény, nagyon is híg, csak egyszerűen ennyire fáj még közben is. Bocsi ha undorító voltam.
2011. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

hétfőn derült ki,hogy nem bírom a tejet,vagyis eddig sem ittam túl sűrűn,2 havonta 1x talán,mert én is is rosszul voltam,akkor ezek szerint ezért.

Ez akkor örökölhető is,igaz?

Mind 2 gyerekem tejallergiás,de nem gondoltam volna,hogy miattam:(

2011. jan. 12. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez örökölhető, illetve a hajlam örökölhető, tehát te voltál a "gonosz".

Én soha nem foglalkoztam vele, ráfogtam, hogy ilyen vagyok és kész. Amikor a gyereknél is jelentkeztek a tünetek, akkor kezdet gyanús lenni a dolog, majd nála diagnosztizálták az ételallergiát (nem csak tejre allergiás), hát én is elmentem és valóban az vagyok. Ott mondta a doki, hogy tőlem örökölhette a hajlamot aztán kialakult nála is.

2011. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, ha ezentúl kihagyod a tejet az életedből, ha amúgy sem szeretted. Ám ha úgy gondolod, hogy a gyerekeknek szükségük van tejre, akkor kecsketejet vegyél nekik. Abban más a tejcukor összetétele és laktózérzékenyek is panaszmentesen fogyaszthatják.
2011. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon sokan érzékenyek rá kisebb nagyon mértékben. Emberiség szinten is, de országos szinten még inkább. A magyarok között nagyon sokan vannak. (Egyébként a macska is érzékeny rá, attől függetlenül, hogy nagyon szereti, vagy pl a sünök is; az állatok sem bírják.) A legtöbb embernek csak simán megy tőle a hasa, vagy csalánkiütése lesz, de vannak ettől sokkal durvább dolgok is. Amúgy lehet a gyerekeid ki fogják nőni. Enyhülni biztos fog valamennyire.
2011. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél rizstejet. Szerintem jó ízű. Nem olcsó, dupla annyiba kerül, mint a normál tej, de ha nem litereket iszol belőle, hanem csak egy pohárral, akkor nem olyan drága szerintem.
2011. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!