Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alul működés...

S.evi kérdése:

Pajzsmirigy alul működés esetén milyen étrend javasolt?

Figyelt kérdés
Vannak-e kimondottan javasolt és tiltott élelmiszerek?
2011. jan. 15. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Abszolut nem kell diétázni, sem letiltani magadat bármiről is, csak ha az orvos elrendeli, de ez igen ritka.

Gyógyszeres kúrát kell alkalmazni, én is lassan egy éve, hogy gyógyszert szedek rá, és még fogok is egy jó darabig.

2011. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs. Nem tudom te meghiztál-e tőle, akkor érdemes diétázni, de nekem semmit nem mondtak az étrenddel kapcsolatosan.
2011. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Nem jó darabig fogsz gyógyszert szedni, hanem életed végéig. A pajzsmirigy alulmüködés sajnos nem gyógyitható, de gyógyszerrel remekel szinten tartható.
2011. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Köszi, ezt majd az orvosom eldönti, jó?

Egyébként azóta teljesen rendbejöttem, már most visszavette az adagomat, néhány kontroll és akkor dönti, hogy kell-e szedni.Ha beindul az automatikus termelődés a szervezetemben, akkor nem kell.

Tudom egyébként, hogy miről beszélsz, az egyik kollégámnak is ezt mondta a dokija, érdekes, az enyém mást mondott, mert az enyém máshogy áll hozzá..

2011. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem megbántani akartalak, de nekem is pajzsmirigy alulmüködésem van. Abbahagytam a gyógyszer szedést, és egy év alatt 20 kg-t hiztam. Igaz nekem annyira kicsi lett a pajzsmirigyem, hogy az már nem is képes kellő mennyiségű hormont termelni.
2011. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha életed végigig szedsz valamit, akkor egy idő után hozzászokik a szervezetd és semmit nem használ.

Nekem túlműködésem volt, aztán átcsapott alulműködésben. Saját felelősségemre abbahagytam a gyógyszer szedést és most a normál határon belül mozgok. Szóval egyáltalán nem igaz, hogy életed végig kell szedned. Bocs az offért.

A kérdésre válaszolva: semmi extra étrendet nem kell követned.

2011. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gyógyszert kell szedni ilyenkor?Senki nem próbálkozott egyszerű jóddal,szelénnel?(Nyilván senki nem mer az orvosnak ellent mondani,ezt megértem)
2011. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok!

Én ellentmondtam a dokinak és meggyógyultam. :) Barátnőm is inkább a jódot választotta gyógyszer helyett és ő is jól van. De igazad van, kevesen mondanak nemet a gyógyszerre. :S

2011. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ha autoimmun eredetű és nem csak jód hiány okozza akkor van esély meggyógyulni.Nekem nincs a saját immunrendszerem végez vele későn kezdtek kezelni TSH:150 volt most is ingadozik fogyni nagyon nehéz, mert én például alapból jól étkezem gyerekkoromtól a betegségig minden jó is volt és téved aki szerint csak mozgás+sport+diéta!
2011. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én próbálkoztam jóddal, de semmit nem ért. És utálok gyógyszert szedni, ezért évekig nem is szedtem, viszont egyre rosszabb lett a TSH-m, és elkezdtem nagyon gyorsan hizni. Ráadásul cukorbeteg vagyok, és a diabetes orvosom is azt mondta, hogy a pajzsmirigy alul müködés nagy mértékben befolyásolja a cukorbetegségem is. Igy nem azért szedem a gyógyszert, mert nem merek ellentmondani az orvosnak.
2011. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!