Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5 évig nem ettem húst, de már...

5 évig nem ettem húst, de már "megbántam". A szemem nagyon karikás lett. Mennyi idő múlva tünhetnek el, ha ezentúl minden nap eszek húst? A tojás is jó, ha sokat eszek belőle?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 00:17
 1/8 anonim válasza:
0%
biztos hogy a hús miatt volt? gondold át, lehet hogy más miatt van, ne add fel ilyen könnyen, nagyon tiszteletreméltó hogy 5 évig semmi hús :))
2011. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy emiatt lett karikás a szemet.

A szem alatti karikák amúgy utalhatnak krónikus fáradtságra, stresszre, vagy akár veseelégtelenségre is.

Hogy vegetáriánus életmódtól ilyen lett volna, még sosem hallottam.

Én 1,5 évig nem ettem húst, életem legfelszabadultabb, legegészségesebb korszaknak tartom, majd kicsattantam az energiától.

2011. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok vega ismerősöm van,és nagyon szépek,gyönyörű a bőrük,fittek,energikusak,és nagyon vidám emberek.Sem karikás szeműt,sem beteget nem ismerek közöttük.Karikás szemnek más az oka..
2011. júl. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szem alatti beesett vagy színes karikákat okozhatja: fáradtság, kimerültség, öregedés (vékonyodik és pigmentálódik a bőr, de genetikai is), alkoholfogyasztás, kitágulnak az erek (ez fogamzásgátló vagy allergia miatt is lehet). Ha duzzadt a szem alatt, akkor lehet veseprobléma.
2011. júl. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg , hogy nem vagy-e vérszegény. Az ilyen "nekem van olyan ismerősöm, aki..." tanácsokat felejtsd el, a te egészségi állapotodat kell felmérned.


A nem jól felépített vegetáriánus diéta mellett kialakulhat vérszegénység, az alacsony B12 bevitel miatt. Vagy szedjél valami vitamint, vagy szokj vissza a húsra.

2011. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vitaminhiány? fáradékonyság tünetei nem jelentkeztek?
2011. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem nem tiszteletreméltó (az első válaszolónak) az, ha valaki 5 évig nem eszik húst. Sokkal inkább butaságnak tartom. A szervezetnek igenis szüksége van rá. Egy orvostól hallottam, hogy a vegetáriánus táplálkozás komoly bajok elindítója is lehet.
2011. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bunkoo válasza:
KABBE KIRTI
2011. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!