Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tojás tényleg növeli a...

A tojás tényleg növeli a koleszterinszintemet?

Figyelt kérdés

én napi 15 tükörtojást is meg eszek de nem érzékelném... -,-

van akik azt mondják hogy igen a többi blog amiket meg olvastam azt mondja hogy köze sincs a koleszterinszintnek.. akkor most mi az igazság emberek??


2011. aug. 22. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A tojás_sárgája_ növeli mind a vér koleszterin-, mind pedig a vér trigliceridszintjét (ez utóbbit kisebb mértékben).

A magasabb koleszterinszintet nem fogod érzékelni, nem okoz fájdalmat vagy furcsa érzést, csupán hosszú távon magasabb kardiovaszkuláris rizikát (pl. infarktus, stroke stb.)

A napi 15 tükörtojás nagyon sok.

2011. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
na jó csak 12 csak azért mondtam hogy... :)
2011. aug. 22. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:

12 is sok naponta :D


Amúgy ha nem viszed túlzásba, szerintem nem gond..de azért minden nap 12 db, már nem egy normális mennyiség..


Én ha eszem is maximum 3 darabot, de azt sem minden nap..

2011. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te melyik testrészeddel érzékeled a koleszterinszintedet?:)

Attól, hogy egyszer megeszel egy nap 15 tojást, nem lesz semmi maradandó károsodásod, de rendszeresen inkább ne csináld ...

2011. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyszerűen imádom jó kis paradicsoomal :P
2011. aug. 22. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:

tojásban: zsírok, mégpedig nem a legkedvezőbb zsírsavprofillal.

ebből következően emelkedik a vérzsír, ha eleget viszel be. most egyéb dolgokra nem tudom érdemes-e kitérni, mint pl. LDH és HDH, ezeket különbontva több minden befolyásolja ezek arányát.. összességében nagyon durva edzés az, ami mellett ilyen sok tojás fogyasztása nem okozna később egészségügyi rizikót.

2011. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!