Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tulajdonképpen hogy is van ez?

Tulajdonképpen hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig azzal fenyeget,hogy figyeljem meg, ha türelmetlen vagyok és túl gyorsan meg forrón eszem az ételt,rosszul leszek tőle.

Eddig sosem hittem neki túlzottan, de ma délben muszáj volt sietnem az ebéddel,nehogy elkéssek óráról,így aztán a levest meg a másodikat jó forrón és jó gyorsan,habzsolva dobáltam be... semmi bajom nem volt,egészen idáig,de most forog a gyomrom és fáj...ez lehet ettől?

Mennyi idő,amíg mondjuk egy gyorsan elfogyasztott,vagy romlott étel a gyomrunkban van? Mennyi idő múlva lesz tőle esetleg rosszul valaki?


2011. márc. 4. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
igen ez tényleg nem jó,ettől fáj tuti.
2011. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De ha belegondolsz elég logikus hogy rosszul leszel ha gyorsan eszel. Leterheled a gyomor bélrendszert hirtelen.
2011. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, ez attól van. nem szabad sietni, sem forrón megenni, hirtelen nagyon sokat kell a gyomrodnak emésztenie, azért is szokták mondani hogy ha ettél egy normáld adagot és még éhes vagy akkor várj 20 percet mert nem biztos h éhes vagy csak hirtelen tágul a gyomrod és több levegőt nyelsz be mert sietsz

most kortyolgass langyos teát, vagy vizet és feküdj le, elfog múlni

2011. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!