Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elegendő 1szer enni naponta?

Elegendő 1szer enni naponta?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér. 27 a testtömegindexem és buszvezető vagyok. Észrevettem magamon hogy a kaják után elfáradok, így nem eszem sokszor elég napi egy étkezés, mert ha többet eszem elhízok és nem tudok dolgozni. Kiegészítésként iszok napi 5 kávét, 2 energia italt és multivitamint, de ezek kellenek hogy oda tudjak figyelni.


Hogyan lehetne változtatni ezen, mert sokszor egész nap éhes vagyok, de visszafogom magamat.


2011. márc. 6. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha többször ennél keveset? Csak pár falatot, hogy ne legyél éhes, de ne is érezd magad eltelítve.
2011. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is egyszer eszem egy nap azt évek óta így tartom a súlyom.
2011. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Ez az emésztésednek sem tesz jót. Ha naponta egyszer eszel, hirtelen femegy a cukrod, ami később cukorbetegséghez is vezethet.

Eddig én is naponta 1, max 2x ettem, mert nem volt rá időm. Tompa voltam, aluszékony és kedvtelen. Váltottam, naponta kb 4-5x eszek keveset /pl egy szelet szendvics zöldséggel/ és sok folyadékot iszok. Azóta pörgök, mint a csincsók, imádok élni, nem éhezem és "mindenkit lenyomok" :)


Szerintem tényleg próbálj meg enni többször, ha van rá lehetőséged. Éhgyomorra a kv, tönkreteszi a gyomrodat a savassága miatt/ akárcsak az energia ital.

Ezekkel akkor nem lesz baj, ha eszel is közben.


Tudom, sablon szöveg, de aranyat ér!

2011. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki jókat tud enni az elálmosodik evés után ez normális.Persze értem hogy buszvezetőként ez kellemetlen.Ha dolgozom én is csak 1 szer eszem egy nap de én azért mert nekem otthon esik jól.12 órázom reggel 6 tól este 6 ig vagy fordítva 3 nap meló három szabad.Este fél nyolckor eszem, álltalában sokat aztán legközelebb másnap ugyanekkor.Van mikor én is megéhezem akkor veszek a büfében egy szendvicset,de főtt kaját nem szoktam enni.Én kibírom evés nélkül is más ezt el sem tudná képzelni.Szerintem is az lenne a megoldás ha néha egy keveset ennél pl:szendvics.
2011. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!