Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állítólag anorexiás vagyok...

Állítólag anorexiás vagyok (162cm,44kg), híznom kell, akkor most nyugodtan ehetek sokat és bármit?

Figyelt kérdés

Az orvosom ezt mondja, mert hogy szörnyű a vérképem, és félő, hogy ha így folytatom, izomsorvadásom lesz. Anyám egyik problémája például, hogy nem akarok egy kocka csokit sem megenni.

Felírt valami peritolt is. De én félek, hogy túl sokat fogok enni és hízni. Ettől tényleg nem kéne tartanom?


2011. márc. 7. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
örülj ha hízol, mert szörnyen nézhetsz ki. és a szervezeted is. egyél normálisan,mert különben mindenféle hiánybetegséged lesz, és szépen meghalsz 30 évesen
2011. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélj egy pszichológussal. Egyébként meg nem a csokitól kell hízz. Hanem asól,hogy rendesen eszel és mindenfélét.
2011. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 164cm vagyok és 45kg. Én nem tartom magam anorexiásnak, igaz nagyon válogatós vagyok, csokit viszont rengeteget eszek. Többet nem tudok enni a mostaniál. Mozogni kell és nem lesz izomsorvadásod.
2011. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 160 centi vagyok és 42 kiló, de nekem semmi bajom:O Viszont én is tömöm magam a csokival, napi 100-120 g
2011. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem!

Egyrészt az egészségtelen étel akkor is egészségtelen, ha hízni akarsz. Tehát egyél egészséges ételeket, sokat azt lehet, kicsit zsírosabbat is.

Másrészt az anorexia nem tisztán a kilóktól függ, az egy pszichiátriai kórkép, testképzavarral, evészavarral jár, nem a soványság szinonimája. Pontosabban az anorexia szó egyszerűen étvágytalanságot jelöl, amit a köznyelvben anorexiának hívnak, az valójában az anorexia nervosa.

Harmadrészt ha tényleg anorexiás vagy vagy erre hajlamos, és elkezdesz sokat és bármit enni, hogy hízzál, akkor a betegséged nagyon könnyen átcsaphat bulímiába!


Tehát fokozatosan, ésszel. Kérjétek dietetikus szakember tanácsát, ugyanis van ilyen szakma, és pont ez a dolguk, hogy segítsenek az étrend összeállításában, ezt tanulták.


Az igaz, hogy ennek a testtömegindexnek súlyos következményei lehetnek, ha nem változtatsz rajta. Főleg, ha lány vagy, azt nem írtad.

2011. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!