Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Keveset eszek? Aggódni kezdtem.

Keveset eszek? Aggódni kezdtem.

Figyelt kérdés
A testtömeg indexem szerint sovány vagyok. Hát ezt úgy értem el, hogy elég rövid idő alatt leadtam 12 kilót. Kb. 2-3 hónap alatt. Koplaltam, de azóta szerencsére észhez tértem. Reggel és tízóraira zsemlét eszek sonkával, sajttal, meg paprikával, vagy paradicsommal. Délelőtt eszek még egy cerbona müzlit. A suliban kajálok, és nem mindig eszem meg az egész adagot, mert nem annyira finom. Ha hazamegyek, túrót eszek sonkával, ha hétvégéről maradt még főtt kaja, akkor azt is. Uzsira eszek még egy almát, vagy valami gyümölcsöt, este meg megint egy pici túrót. Kiszámoltam, és ez alig 1400 kcal. Ez nagyon kevés? Problémákat fog okozni? Tovább fogyni természetesen már nem akarok, de igazából hízni sem szeretnék, viszont mivel néha éhes vagyok (általában elalvás előtt), gondoltam többet kéne ennem. (És sajnos mióta fogytam, kimarad a menstruációm...) 16/L
2011. márc. 25. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is,örülök,hogy kezdesz észhez térni... másodszor,az út fele még hátra van,ugyanis még mindig keveset eszel. Ilyen mértékű fogyásnál meg koplalásnál összeszűkül a gyomor.Nyilván nem kell megenned egy lovat,de azt írod,hogy nem akarsz visszahízni sem,nos ezzel most ne foglalkozz. 1400 kalória nagyon kevés egy 16 éves fejlődő szervezetnek,és a menzeszed is ezért marad ki,mivel nincs elegendő táplálék benned. Ezt a túrózást meg kicsit fel kéne függeszteni,legalábbis kevesebbet kéne,esetleg változatosabban... nem eszel rossz dolgokat,de ez még bizony nem elég a boldogsághoz szerintem. Sült húsok,csirkemell, köretek? Tésztafélék, párolt zöldség,főzelékek? Kezdj ezekhez is folyamatosan visszaszokni,én is épp ezen dolgozom,de én nem azért fogytam le,mert akartam,hanem a stressz miatt nem tudtam enni,ezért alakult ki nálam a kóros soványság. Most szép lassan,fokozatosan eszem napról-napra többet,mert én viszont hízni akarok,izmosodni,pedig az én BMI-m normális. Ameddig a Tiéd a kórosan soványat vagy a soványat mutatja,addig baj van,nem is kicsi...el kéne menned orvoshoz,mielőtt kialakul valami durva hiánybetegséged,aztán még nagyobbat szívsz.

Sok sikert azért neked!


24/L

2011. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen keveset eszel nyugodtan emeld 1800-2000-re.

mozgás mellett nem fogsz hízni.

hiszen a tanuláshoz meg úgy a létezéshez kell kalória.

8 óra alvással a felét el égeted amúgy is.

2011. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. :)) Eszek csirkét, imádom, hétvégén mindig az a kaja miattam itthon. :) Suliban szokott főzelék lenni, általában meg is eszem, igazából csak a tésztákat hanyagolom. Ja és szedek multivitamint is, ezt elfelejtettem írni.
2011. márc. 25. 19:28
 4/4 anonim válasza:
mi van veled? visszaszedted?
2011. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!