Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Keveset iszom, mit javasolnátok?

Keveset iszom, mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

A napi másfél liter sincs meg.

Egyszerűen képtelen vagyok pár kortynál többet inni, ha magamba erőltetem hányingerem lesz.

Fitnessezek, edzés közben még csak-csak iszom, de azt ugye ki is izzadom mind.

Látom magamon a jeleit, sokkal több folyadék kéne, de fogalmam sincs hogyan oldjam meg a dologt (ásványvizet iszom, próbáltam teát is, de attól hosszútávon hasmenést kaptam :/)


2011. szept. 29. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Igyál többet.


Próbáld az ásványvizet citromkarikával, citromlével, édesítés nélkül.

2011. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is csak pár kortyot iszom egyszerre, de azt nagyon sűrűn. Nekem megvan a 2 liter, az biztos, sokszor több is.

Milyen teát ittál? A zöld okozhat hasmenést. Ha édesítővel iszod, az édesítő is. A fekete tea nem okoz hasmenést, csak figyelembe kell venni, hogy élénkít. A gyógyteák is okozhatnak hasmenést, de ami azt okoz, azt ne idd.

Reggelire lehet narancslevet inni, vagy más gyümölcslevet, legjobb a "frissen préselt", már Magyarországon is lehet ilyet kapni elérhető áron, narancs, alma, meggy, körte ízben, Sió márkájú, almából más is gyárt, vagy Aldiban narancslé a hűtőpultban.

Ha nem megy, igyál egy pohár 100%-ost.

Reggeli után lehet 1 bögre tea vagy tejeskávé.

Ezzel meg is ittál már kb. 5 dl folyadékot.

Ha eszel levest, az még legalább 3 dl. Ebéd után egy pohár víz, a délután folyamán lehet még egy bögre tea, ez összesen még fél liter, máris 1,3 l-nél tartasz. Vacsora után még egy pohár víz, 1,5 l + sporoláskor, amit megiszol.

2011. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

14:10, jók a tippek.


A zöld és fekete tea is élénkít. De pl. az ázsiai citromfű nagyon finom, üdítő. A mentatea is.

2011. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha iszol, nyeljél minél nagyobbakat, az agy ugyanis "számolja" a kortyokat, nem tudom pontosan, valahol 10 körül (lehet, hogy ez nálad kevesebb) diktálja azt, hogy elég, függetlenül a megivott folyadék mennyiségétől.

A másik fontos dolog, hogy nem szabad megvárni, hogy szomjasnak érzed magad, az már a kezdődő kiszáradás jele. Olyan ez, mintha a virágot csak akkor locsolnád meg, amikor már látszik ,hogy hervad.

2011. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és majd el felejtettem, próbáld meg egy picivel emelni a só beviteledet. Mivel sportolsz, legszerencsésebb edzés után enni valami sósabbat, mint szoktál.
2011. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, feltétlenül kipróbálok mindent :)
2011. szept. 29. 15:40
 7/9 anonim válasza:
A feleségemmel is ez van, nem hajlandó inni. Azért nem iszol eleget, mert a szervezeted hozzászokott. Tudatosan igyál, minden nap egy picit többet (pl. két hétig legyen meg az 1,5 liter, majd 1,6 pár hétig stb)! Úgy tudom, nőknél 35, férfiaknál 40 ml/kg a szükséges mennyiség.
2011. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igyál többet.
2013. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
INFÚZIÓ :D
2014. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!