Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék több fokhagymát...

Szeretnék több fokhagymát enni, mennyit kell naponta?

Figyelt kérdés

Szeretnék több fokhagymát enni, akár minden nap.

Olvastam, hogy sok mindenre jó, úgyis itthon vagyok most, nem gond ha kicsit hagymaszagom lesz :))

Túlsúlyos vagyok és a vérnyomásom is magas szerintem. Sokat idegeskedem.


Fogyaszthatok fokhagymát akár minden nap, nyersen?

És mennyit kellene egy nap megennem? Hány gerezdet?

És kb. mekkora gerezdre gondoltok, mert láttam már picit és nagyon nagyot is :)))


Olvastam arról is, hogy meg lehet csinálni olajnak, de nekem egyszerűbb lenne elrágcsálni egy keveset gyorsan és kész.



Köszi.


2009. febr. 25. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Nekem hajhullásra napoi 3-5 gerezdet javasolt a doki :), persze poénból, és gondolom közepeset.


Én egy vacsinál képes vagyok megenni 3 gerezddel, szintén a közepesebb fajtából, és ha napi többször étkezhetnék otthon, akkor több is lenne belőle...

Nem gond, ha sokat eszel, nem lehet vele túladagolni magad :D Csak amennyi jól esik.

Viszont arra figyelj, hogy igaz, hogy vannak jótékony hatásai, meg sok benne a vitamin, de a vérnyomásproblémára, (meg a túlsúlyra sem) nem jelent megoldást önmagában. Ha úgyis otthon vagy, mielőtt elekzded a fokhagymakúrát, lépj be a dokihoz, ő mér neked vérnyomást (elmondásaid szerint nem vagy benne biztos, hogy magas, legalábbis így értettem), ő segít az életmódváltásban is.


A fokhagyma szag nem ok arra, hogy otthon maradj, mozogj levegőn, sétálj, vagy ha tudsz, kocogj, az segít az idegeskedésen meg a túlsúlyon is.


Ha meg a szag zavar még a DM-ben is kapható fokhagyma-kapszula, abból asszem 3-at kell bevenni naponta. Csak az jóval drágább, sztem 1000ft alatt dobozát nem találod, míg egy fej fokhagyma 50ft?


Sok sikert és vigyázz az egészségedre :D

2009. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A táplálkozás-biológia tanárom szerint egy közepes gerezd fokhagymát érdemes megenni naponta, és a fokhagyma szagát okozó vegyület az egyik leghasznosabb az egészben, így a szagtalan tabletta nem ér túl sokat.
2009. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyél amennyi jólesik. dögivel is mehet. De egy kapszula praktikusabb lesz majd ha már emberek közé is mész. Amúgy a vérnyomásodon nem fog segíteni. Mert a probléma inkább a túlsúlyban és a mozgáshiányban leledzik. De mindenképpen jó a fokhagyma de önmagában kevés lesz a probléma megoldásához.
2009. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!