Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek ez ellen? Nagyon...

Mit tehetek ez ellen? Nagyon kínos! (lent)

Figyelt kérdés
Pár hónapja ebéd után azt éreztem,hogy azonnal rohannom kell a vécére. Ez többször megismétlődött, de néha meg abszolút nem. Mostanában már nem merek munkahelyemen enni,mert nagyon kínosan érzem magam emiatt. Emiatt délelőtt csak péksüteményt eszek, csak itthon eszek rendes ételt 4 óra után. Emiatt a "bajom" miatt nem mehetek a kollegákkal ebédelni, meg sehol se merek szinte nyílvános helyen, lassan beleőrülök ebbe. Tudnátok segíteni, van valaki hasonló helyzetben?
2011. ápr. 5. 18:23
 1/7 anonim válasza:
ha eddig ugyanott ebédeltél és azután lettél rosszul akkor a hellyen van a gond, vagy lehet hogy egy olyan ételre lettél érzékeny amire eddig nem.
2011. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerem az éezést, bár nekem később kiderült hogy tej és tojásallergia (hurrráááá.....:@)ismerem a kínos szitut én is milliószor kéredzkedtem haza iskolából mert ment a hasam. Én amit tanácsolni tudnék az valóban, az, hogy nézd meg, hogy mit eszel. Ha eddig nem volt baj, akkro valóban lehet a hely, hogy a higiéniával van valami bár ha másnak nincs baja akkor...esetleg nálad is felléphet ételallergia, lehet ez akár gluténérzékenység, akármi. De lehet stressz is. Hogy gyakran volt olyan, hogy menned kellett és ettől a kínos szituáció megismétlődésétől félsz, és a stressz újabb hasmenést idézhet elő, nálad esetleg nem spontán hanem miután ettél. Ezt magadnak kell főként kideríteni, hogy mi okozhatja, de elmész háziorvoshoz elmnodod mi a baj ő esetleg továbbküld gasztroenterológiára ahol további vizsgálatokat végeznek. A saját egészséged érdekéban fontos, hogy kiderüljön, különben, pszihésen fogsz rámenni sajnos....én is így voltam már a végén, és nagyon sok "bizonyítás" kellett ahhoz, hogy újra normálisan tudjak enni mindenféle stressz nélkül és ne kapjon el a dühroham meg a félelemérzet ha érzem, hogy megint éhes vagyok :S

Gyors megoldás, az hogy étkezés előtt veszel be 2 szem széntablettát (Cralex), vagy iszol egy fél csomag Smectát. Nekem ezek a tejallergiás hasmenést megfogják....Gyógyulj meg hamar :)

2011. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az ételekkel van a gond! Teljesen mindegy mit eszek,mindig előjön a probléma!
2011. ápr. 5. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:

85!

Köszönöm,aranyos vagy! :)

Kb 1 éve van ez a problémám,előtte soha nem volt. Akkor hagyott el a barátnőm és ebbe szinte belebetegedtem. Szerintem ez lehet az oka, pszichés eredetű :S

2011. ápr. 5. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
85-ös vagyok :) ohh..köszönöm szépen :) Szerintem ebben a helyzetben ne félj pszihológushoz fordulni. Csak 1-2 beszélgetés (ne hagyd, hogy gyógyszert írjon mert az csak ront, /nekem pánikbetegségem is volt a hasmenés miatt bla bla/), és ő majd tanácsol valamit. Addig pedig szerintem néha vegyél be 1-2 széntabit ebéd előtt, és akkro nem lesz baj, majd "kinövöd" :) Bár ha így pszihés és lenne új párod és újra jó lenne, mnidegy nem ásom bele magam. Ha nem javul akkor doki és gasztro. ( engem meg is tükröztek, egy altatással 35 perc alatt alul-felül. De az egészség mindent megér :) kitartás :)
2011. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat! :) Még a családom se tud erről csak itt merek erről beszélni. Hát valóban egy új kapcsolat teljesen megváltoztatna mindent, csak nem egyszerű találni :( Szerzek be széntabit, ahogy tanácsoltad, aztán meglátjuk mi lesz :)

Köszi mégegyszer! :)

2011. ápr. 5. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem egyszerű találni sajnos :S (nekem a pánikbetegségem, az ételallergiám egyszerre jött ki és akkor szakított velem barátom, és én is belebetegedtem, sokszor gonodlok rá, hogy lehet ennek a következménye). Reméljük nem lesz már probléma :)
2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!