Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hatással van a két táplálékkie...

Hatással van a két táplálékkiegészítő egymásra? Ginko-lecithin tablettát szedek, hogy javítsam a koncentrációképességemet. (Muszáj a munkahelyem miatt). Emellett elkezdtem terhesvitamint szedni, mert nemsokára babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Hatással van a két dolog egymásra? (Gondolom nem, de mégis zavar kicsit.)

A másik, hogy a terhesvitaminban őrületes értékek vannak (pl. folsav, a napi ajánlott bevitel 400%, jó tudom ez kiürül, de pl. D vitamin 100%. Mi van ha máshonnan is beviszek D vitamint?) Mindenhol azt olvastam, hogy jó már a terhesség előtt szedni a vitamint, de biztos, hogy annyira egészséges ez? Pláne ha még a mellé ajánlott zöldség gyümölcsből is viszek be vitaminokat. Nem minden vízben oldódó, és ürül ki magától...


2011. ápr. 6. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A szója lecithin miatt úgy tudom,hogy nehezebb teherbe esni, ez mindenféle szója termékre igaz.

A ginko maradhat, de a terhesség alatt a vérnyomás nő, és nem bírják szedni a ginkot, mivel az is fokozza a vérkeringést és nő a vérnyomás is.

Én a terhesség után is szedtem terhesvitamint, és nagyon jól regenerált. A több vitamin nem gond, csak azt hiszem, hgoy az A és az E vitaminnal vigyázni kell.

2011. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első által írottakhoz kiegészítés.

Az A vitamint béta-karotin formájában szokásos a szervezetbe juttatni, és úgy nem veszélyes. A szervezet a szükséges mennyiséget fogja átalakítani A vitaminná. Az E vitamin meg az egyik legfontosabb antioxidáns, és 70%-a a széklettel távozik a szervezetből. Az sem igazán túladagolható.

Ráadásul a napi ajánlott bevitelek általában a tudomány 50 évvel ezelőtti állása szerint lettek meghatározva. Nem igazán lehet ezeket sem túladagolni.

2011. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!