Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy ne hányjak...

Mit tegyek, hogy ne hányjak az alkoholtól?

Figyelt kérdés
Gyakran a szó szoros értelmében rögtön hányok, akár pár korty vodka után is. Egyszer két percen belül(!) visszajött. Van mikor bennem marad 2-3 óráig az alkohol, de ez is ritka. Két sör után is képes vagyok hányni 1-2 órán belül. Pedig a sört még szeretem is a vodkával ellentétben (mármint az ízét). Ne azt mondjátok, hogy ne igyak, hanem valami megoldást. Köszi!
2009. márc. 3. 04:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszerüen ennyire nem birod az alkoholt akkor márpedig ne igyál, nincs mindenre megoldás. Van több ismerősöm aki ahogy te se nem birja a piát és gyorsan rosszul lesz tőle vagy kevés is kiüti, ezzel élni kell. Lesz ennél még nagyobb bajod is ne aggódj. :)


Próbáld mérsékelni az ivást, ne igyál akkor töményet és főleg ne gyorsan. Vodkát én még fénykoromban se ittam soha tisztán.. csak narancslével. És az is segít ha eszel elötte valami nehéz kaját vagy egyszerüen egyél sokat mielött iszol.

2009. márc. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik a gyomrodnak az alkohol. :) A szervezetet bizonyos fokig lehet hozzá szoktatni.

Olyat eleve ne igyál aminek nem szereted az ízét, az könnyebben ki is jön. Ha a sört szereted, akkor legyél sörözös. Ahogy az előttem szóló írta, evés közben után iszogass sört, addíg amíg jól esik. Valószínű, hogy soha nem fogsz ledönteni egy üveg vodkát, de a sörhez/borhoz hozzászokhatsz és legjobb tudomásom szerint ma még mindenki azt ihat amit szeretne. semmi nem kötelező.

2009. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ha ennyire nem marad meg benned az alkohol akkor annak lehet szervi oka is.Van egy enzim amit a máj termel ami csak azért felelős,hogy a szervezetedben lebontja az alkoholt.Kb.egymillió emberből egynél ez nem termelődik.Amikor az alkoholistáknak gyógyszeres kezelést írnak elő"esperal,antaethyl"akkor pont ennek az enzimnek a termelését gátolják meg.Arról tudnod kell,hogy nagyon sok ember van aki mindent megadna azért hogy a szervezete így reagálna az alkoholra.Tehát,ha nincs ez az enzim akkor a szervezeted nem tud vele mit kezdeni így muszáj eltávolítani a szervezetedből a "legrövidebb" úton.
2009. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
én alkohol allergiás vagyok, ugyanezek a tüneteim, bár nekem a nyelvem is feldagad, és nehezebben kapok levegőt, és a bőrömön is mejelennek apró piros foltok. menj el vele háziorvoshoz, mert ez nem játék!
2009. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen tüneteid vannak,akkor ne igyál.Úgysem tudsz ellene mit tenni.
2009. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A leírtak alapján én is allergiás vagyok az alkoholra, de ez még sosem tűnt fel, mert nem is iszom. Így ez nem is zavar. :)

Viccet félretéve ennél jobbat én sem tudnék tanácsolni.

Ja, és a férjem kérdezi, hogy 2 mekkora (pohár, korsó, kancsó, hordó...stb) sör után?

2009. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dobozos.
2009. márc. 3. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Én 3 éve nem ittam egy korty alkoholt és semmi bajom, élek. Miért olyan fontos alkoholizálni?
2009. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem az alkoholtól leszel nagyfiú/nagylány!


igyál pl. alkohol mentes sört, vagy alkohol mentes koktélt, üdítőt és akkor nem is fogsz kilógni a társaságból.

2009. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régen én sem birtam de valahogy alkalmazkodtam.Fontos sose keverd semmien más szesszel be csak egyfajtát igyál A sörtől a mai napig hánynék ha innák mert nem birom az apró buborékos dolgokat az apró buborékos ásványviezet sem csipem ugyanaz a hatás.Mindig egyél előtte a zsiros kenyér a legjobb és nem mindegy mit iszol az olcsó piáktól a mai napig felfordul a gyomrom.Nekem az eddigi bevált receptem ne hirtelen igyál hanem ha tudsz elötte való nap de lehet 2 nappal előtte is igyál egy keveset elég egy stampedli nem kell sok,annyi sem hogy berúgj de ez segit felkésziteni a szervezetet egyfajta edzés én is mindig ezt csinálom ha már több hónapja nem ittam alkoholt.Így elkerülhetem a hányást mert külömben hamar felfordul a gyomrom.Ami még jól szokott esni az a gulyás de ez csak főzőcskézős partikon jöhet szóba(diszkóban sajna nem bár elég paraszt lenne) de az is minél zsirosabb annál jobb.Egy máik dolog amire rájöttem nem mindegy mit iszik az ember a bolti piáktól előbb utóbb elkezd felfordulni a gyomrom mig jó minőségű hazi bortól vagy házi pálinkától akárhogy berúghatok de még csak másnapos sem leszek az előfordul,hogy másnap még délben is szédelgek de másnaposságnak nyoma sincs. És aznap éjjel sincs tőle bajom .Remélem segitettem valamit.
2009. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!