Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14/L így le tudok fogyni...

14/L így le tudok fogyni ezzel az étrenddel és ezzel a hozzáállással?

Figyelt kérdés

14/L vagyok.

Ebben az időben nem figyeltem oda az étrendemre.Sok édesség,csoki,keksz stb...és ugye sikerült felkapnom 1-2 kg-t:S

Úgy tervezem,hogy nem fogok enni kenyeret (szénhidrátot),édességeket is kerülöm.

Inkább magvas kenyeret eszek.+Sok gyümölcsöt és zöldséget.

Ezek mellett pedig futok és mozgok,sportolok.

napi 100 felülés

200 hasprés

100 guggolás elég?+a futás

de ezeket nem mind egyszerre,hanem időközönként pihenéssel.

+sok vizet innék

Ez így megfelel?Ötletek?Tippek?

ELőre is köszönöm!


2011. ápr. 15. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2 kilót az ember sanyargatás nélkül is ledob ha elmegy reggelente WC-re... vagy ha kicsit visszavesz az édességből. ne sanyargasd magad, 1-2 kiló nem látszik.
2011. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nem kell ennél szigorúbb étrend, csak figyelj hogy egészséges legyen, ne koplalj de ne is edd dugig magad. Abban azért kijavítanálak, hogy a kenyéren kívül még ezer más dologban van szénhidrát, de ez nem is baj, mert szüksége van rá a szervezetnek. :)

A teljes kiőrlésű, magos kenyér nagyon jó, vagy a barna rizs, csirkehús salátával. A gyümölcs és zöldség is jó, bár a magasabb kalóriatartalmúakat (pl. banán) inkább reggel, délelőtt egyed. Meg úgy alapból, ne egyél sokat vacsira, inkább a reggeli legyen bőséges. De azért ne éhezz este, mert akkor nagyobb a valószínűsége, hogy ráveted magad egy tábla csokira és betermeled.

Lehetőleg minél kevesebb cukrot egyél, de az édesítőszert se annyira ajánlanám, inkább próbáld csak azt cukrozni amit feltétlenül kell. Az édességek jó ha kerülöd, ha nagyon kívánod őket, inkább egyél meg minden (2.) héten egy kicsit, pl. egy túró rudit.

A sport fontos, szerintem a futás az egyik a legjobb, ezek a felülés és hasonló dolgok inkább izmosítanak. Próbálhatsz valami aerobikot még, vagy görkori, úszás, bicikli, amit szeretnél.

2011. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Próbálok mindenre odafigyelni,kibírom édesség nélkül,szóval tényleg lehet azért jött fel pár kiló,mert mostanában sokat ettem...minden nap szinte:/

ment a zöld jelecske nektek!köszi:)

2011. ápr. 15. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]

itt 1 oldalnyi olvasmány, ami alap,

[link]

és a másik. na most itt kb 6-7 oldal van, ami nagyon szórakoztató olvasmány, ha van 1 órád (vagy inkább fél.)

a te korodban nagyon fontos még a tested ellátása megfelelő tápanyagokkal (hiszen most fejlődsz, a tested lyányból nővé alakul) így óvatosan csak :)

nyilván édességre nincsen szükséged, amit linkeltem ott meglátod, nagyon fontos a megfelelő teljesértékű (állati eredetű és jó minőségű) fehérjebevitel.

amúgy ha ügyes vagy, és érdekel, akkor utánaolvashatsz, a te korodhoz, mozgásodhoz kb. milyen energiabevitel kell, és akkor igen pontosan be tudod osztani, hogy mennyit kéne enned. ez sokat segíthet később egész életedben vitalitás, egészség miatt :)

ügyesen!

2011. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:D ment a zöld,úgy látom elleszek:))
2011. ápr. 16. 17:51
 6/8 anonim válasza:
Én veled egykorú vagyok.Szerintem ha valóban 1-2 kgt híztál csak fel az NEM a világ vége,valószínűleg meg sem látszik,fogyás esetében is a kicsit jelentősebb a jobban szembetűnőbb.Saját vélemény,hogy semmi képpen ne akarj rögtön megvonni magadtól mindenféle szénhidrátot,mert hidd el nekem sokkal fáradtabb és roszabb hangulatú leszel csak tőle,plussz még az edzéseket sem tudod majd normálisan megcsinálni,az anyagcseréd és az immunrendszered pedig a padlóra kerül(ami az anyagcserés rész esetében azt fogja jelenteni,hogy nem fogysz,mert nem indul be).Azt tanácsolom neked,hogy kezdj először kicsit kevesebbel!Ha nagyon rászoktál az édességekre korlátozd le őket,mondjuk ebéd után megehetsz egy kocka csokit.Szerintem reggelire egyél valami cukor nélküli műzlit,tízóraira egy gyümölcsöt,ebédre normálisan kisebb adagokat,délután egy zöldséget(pl.:répát),vacsorára pedig két kisebb szelet barnakenyeres pirítóst valami kisebb szénhidrát tartlamú dologgal(mondjuk egy kis sajttal,vagy vajjal KICSIVEL),de a napi 5 étkezés mindenképpen legyen meg!És az edzésnél is először kezd kevesebbel,aztán fokozatosan napról-napra ha bírod növeld!Én így fogytam le 26 kgt és most 172-175 cm vagyok 54-55 kg.
2011. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen: D ezt fogom csinálni:) köszi
2011. ápr. 16. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:

milyen összefüggés van egy pontosan megtervezett diéta és az alacsony energiaszin, fáradékonyság között? kevesebb CH bevitel mellett nehezebben fog menni az edzés...?

nem látom hogy koplalásról lett volna szó bárhol is, normális, optimalizált diétánál pedig kortól/nemtől függetlenül semmiféle fáradékonyság, gyengesés nincs!

ráadásul épp ellenkezőleg, egy zsírral terhelt szervezet bőven energizálódik a leadott zsírok után, plusz a rendszeres mozgástól. nem mintha Kedves Kérdezőnél ez fennállna, hiszen jóformán nincs súlyfeleslege :)

2011. ápr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!