Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek így tudok fogyni?...

Szerintetek így tudok fogyni? (szívesen várom a tippeket! )

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon figyeltem a súlyomra, de szeretnék csinosabb lenni. kb. 172 cm vagyok és 72 kg. :/ Nem tűnök nagyon kövérnek, de zavarnak a hurkák főleg a hasamon és a combomon. Nyáron már sikerült 5 kilót leadnom, de ahogy elkezdődött a suli, vissza is híztam 2-t..

Most újra elkezdtem fogyókúrázni, szerintetek így sikerülni fog a fogyás??

Délelőttönként szinte semmit nem eszem csak max egy szendvicset vagy gyümölcsöt, majd 3 óra körül eszem főtt ételt. (nem gyakran eszem nagyon zsíros ételeket) majd lemegyek futni, illetve súlyzózok is egy kicsit, vagy pár felülést végzek. Utána már csak valami könnyű kaját eszem, vagy egy kis maradékot az ebédből. 7 után már semmit se eszem, csak gyümölcsöt vagy salátát.

Nektek van valami tippetek vagy tapasztalatotok? Ha igen nagyon szívesen várnám a tanácsokat:)(nem akarok drasztikus fogyókúrát csinálni, mert azt úgy se tudnám végig csinálni, ismerem már magam:P:P)

14/L


2011. okt. 18. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól haladsz. :)
2011. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah és lenne még egy kérdésem! Sokan írják, hogy ahhoz, hogy fogyókúrázzon az ember ki kell zárni az életéből a lisztet és a cukrot. Én semmiképpen nem lennék képes ezek nélkül meglenni. Nem eszek belőlük sokat, sőt, de ebédhez néha eszek kenyeret vagy szendvicset tízóraira, kakaót iszok néha. Ez baj? Ettől még lehet teljes a fogyókúra, nem?
2011. okt. 18. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Liszt alatt elsősorban a fehér lisztet értik, a teljes kiőrlésűt dicsérik. Ennek az oka, hogy a teljes kiőrlésűben van rost, lassabban szívódik fel, hamarabb telít = nem leszel hamarabb éhes, és nem akarod megenni a fél kenyeret, mint a fehér kenyér esetében.


Inkább a zsírt és a cukrot javasolják. Tévedésként néhány alkalommal azt láttam itt kiírva, hogy az okozza a cukorbetegséget. De a cukornak nincs semmi köze hozzá, a zsírnak is annyi, hogy jelentős elhízás esetén a súlyfelesleg kockázati tényező, de nem minden esetben von maga után betegséget. Ezt a kapcsolódó honlapokon szépen le szokták vezetni. + a cukor és zsír mint hizlaló anyagféleség van számon tartva, így igyekeznek minél kevesebbet vagy egyáltalán nem fogyasztani. De arra is szükség van. Pl. zsírra mindenképp, főleg a szervezetednek, a testednek, nemcsak tápanyagban, hanem „lerakódásban” is, vagy hogy mondjam. A menstruáció hogy megjöjjön, vagy legyen is nem csontsoványnak kell lenni.


Kakaót én is ittam 1-1,5 litert régen, de ha bolti, nem is biztos, hogy van benne tej, ez az egyik problémám, és kb. az egyetlen. Az én szempontomból nézve túl sok volt a hozzáadott felesleges komponens, és áttértem tejre. Sokkal jobban is indul a reggelem a napi egy pohár tejecskével, ezt biztosan állítom. De ha te szereted a kakaót, nyugodtan igyál meg egy kicsit, szerintem nem oszt, nem szoroz. Ha mellette megfelelően táplálkozol, és mozogsz nem fog ártani.


Vegyük például itt a diétát. Diéta ideje alatt sok számtalan ételféleség nem javasolt, De amint a diéta véget ér, és az ember visszaáll az eredeti táplálkozásra olyan nincs hogy tartani tudja – hacsak nem a testmozgás intenzitását és időhosszát emeli. Ha a rendes táplálkozásodat változtatod meg aszerint, hogy egészséges is legyen, de kedvedre tudj is azt enni, amit egyébként mások teljesen kizárnak, akkor tudod tartani magad valamihez (étel, súly, bármi), és aszerint, megvonások nélkül lefogyni. De ez mindenfajta megvonás nélkül sokszor keményebb dió, de ne izgulj miatta, mert aminek le kell mennie, az le is fog.


Én reggel eszem inkább többet: kenyeret felvágottal. A fogyisok a csirkemellsonkát ajánlják hivatkozva arra, hogy legalább tudják, hogy az miből van, nemúgy mint a párizsi, ami húsnak sem igazán nevezhető. De ha szereted a parizert, nyugodtan ehetsz, én is szalámin és párizsin élek, és vagyok 44 kiló stagnáló testsúly mellett. A sonkának nincs olyan íze, mint annak, amit én szeretek, és a testi-lelki egyensúlyhoz az is hozzájárul, hogy olyat vigyél be a szervezetedbe, ami neked is örömet okoz.


Ez persze nem azt jelenti, hogy felzabálhatod a tepsi sütit – bár velem már előfordult, na akkor hajlamos megugrani a testsúlyom. :P Ehetsz szigorú megkötések nélkül is rendes ételt, ez a lényeg. Főleg mivel iskolás vagy, energiára van szükséged, hogy teljes figyelmeddel az órai munkára, majd az otthoni tanulásra koncentrálj. Ezért javaslom, hogy inkább reggelizz normálisan, és tízóraira is mehet egy szendvics. Ebédre főtt étel, majd uszonnára, vacsira akár egy könnyebb. A legtöbben abba a hibába esnek, hogy 6 után semmit nem esznek, mivel elterjedt tévhit a 6 után nem evés. Ebbe a hibába ne ess bele. Én volt olyan, hogy azt ettem, mint ebédre, de utóbb rájöttem, hogy valami könnyebb mégiscsak jobb. Ha van parizer én vagy magában megeszem azt a 4-5 szeletet, vagy kis kenyér mellett. De ez nem útmutató-jellegű információ, más joghurtot eszik, megint más almát, és így tovább.


Azt szokták mondani, hogy lefekvés előtt 2-3 órával hamarabb kell elintézni a vacsorát. Ennek többféle oka is van, pl hogy tudj rendesen aludni, ne álmodj rosszakat, és emésztés is történjen. Saját tapasztalatom, ha éhes az ember, az a pár szelet (parizer kis kenyérrel) nem okoz súlygyarapodást, de mégis csillapítja a gyomorkorgást. Persze tudni kell, hogy nagyon keveset eszek én is olyankor, tehát egy pici cipő extra vékony szeletét, de ez mellékes.


Nem is tudom még mit akartam írni étkezés témakörben. XD Ha kérdésed van tedd fel, hátha új dolgokat tudok még mondani. De nem vagyok szakértő meg kell mondanom. csak logikusan, reálisan próbálok gondolkodni az étkezésekről is.


Testmozgás kapcsán több kilométernyi távot javasolnak, biciklizésben 10-en X km-eket, tekintve, hogy a tekerés mégiscsak kevésbé hasznos, mint a futás. A futásról sok pozitívumot mondanak, de ott is sokat kell teljesíteni testsúlytól függően. Nagyobb felesleg esetén nem ajánlatos terhelni a lábat, kisebbnél lehet belefér a kocogás.

A felülés azt mondják nem használ semmit a hasból, csípőből, stb. fogyás szempontjából. Ebben lehet igazság, viszont ártani nem fog, ha lenyomsz mondjuk 120-at minden nap. Én hónapokon keresztül tartottam magam ehhez a számhoz, és bár nem ennek köszönhetően, (vagy nem csak :D) de vékonyodtam.


Mivel most látom, hogy fiatal is vagy, azt javaslom ne vonj meg semmit a szervezetedtől étkezésenként. Ne kezdj diétába, mivel annak hatása bár pozitív lehet, kedvezőtlen hatásait is pedzegetik elég sokan. (Pl. a manapság divatos diéták nagy százaléka koplaláson alapul, így a leadott kilók visszaállás esetén hamar visszajönnek, vagy a csodaszerként beharangozott gyümölcsdiéta nem okoz zsírleolvadást.)

Utóbbinál megjegyezném, hogy nincs zsírégető gyümölcs, mégha azt is olvasnád a neten. Ha lenne, mindenki azt enné, és nem sokszor kínszenvedés árán fogyna le. A fogyasztó tablettákban sem szabad bízni. Pénzkidobás, és nem használ. Az étvágycsökkentők felé se fordulj bizalommal.


Tehát tekintettel ara, hogy fiatal vagy, inkább a mozgásra helyezd a hangsúlyt, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt egyél (én nem bízok a pékségek tk kenyereiben magam sütöm, de pl. rákaptam a Kerek Perec Vitaminos rozskenyerére, ami nagyon finom, a tetején valami fehér szórvány van, 25 dekás, és belesütve napraforgómag – amit be tudok azonosítani, de nem hiszem, hogy ez pl. látott tk lisztet is valaha, viszont finom - szerintem ilyen kis engedmények is megengedhetőek.) Ne sokat egyél a tk kenyérből se, oszd be a napi 5x-i táplálkozást, egyél gyümölcsöt és zöldséget bőven. Ne éhezz , de ne is tömd meg magad úgy, hogy kipukkadj.

Sokan kalória számlálgatás szerint esznek, ha kedved tartja fogj te is hozzá. A testmozgáshoz eleve energia kell, szóval ne 500-600 kalórián élj, mert nem bírnád az iramot olyan kevéssel. Elvileg 1200 kalória a minimális, aminek meg kell lennie egy nap, vannak akik kevesebbet esznek és azt mondják semmi bajuk, de többségüket koplalás címén támadják is.


Tudom hosszú lett. Remélem azért volt hasznos infó. :D

2011. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat! Ami azt illeti írtad, hogy fontos a reggeli.. Ezt én is tudom és ha van időm eszem is reggel, szóval ez nem nem azért van mert így akarok fogyni, egyszerűen idő hiányában nem reggelizek, mivel ha reggelit készítenék vagy fél órával korábban kéne kelnem, és hát be kell valljam elég lusta vagyok ilyen tekintetben. :D De ezentúl azért próbálok oda figyelni erre..


Azt is olvastam, hogy azért fontos a napi 5x kis adagok, mert így nem zabálok be egyszerre rengeteg kaját.. És ez így is van mert ha délelőtt nincs időm semmit se enni amint haza érek degeszre eszem magam :O xDD A 7 után evés igazából nem okoz problémát, mert akkora már nem is kívánom a zsírosabb ételeket, de gyümölcsöt akkor is szoktam mindig enni vagy joghurtot :)


Már csak a telet kéne kibírnom valahogy, mert akkor gondolom nem lesz kedvem mínusz fokokba kocogni meg sétálni szóval nem tudom akkor mit sportolhatnék, félek, hogy a ezalatt visszahízok mindent amit leadtam (mert a karácsonyi összejövetelek csak a kajálásról szólnak..:'D)

2011. okt. 19. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!