Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ismerda pelolit táplálkozást?

Ismerda pelolit táplálkozást?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, paleolit táplálkozás, ami kihagyja az étrendől a cukrot, lisztet, tejet, burgonyát és a hüvelyeseket.
2011. máj. 4. 12:33
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm sokat fogyott ezzel. Ennyit tudok róla :D
2011. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ismerem. Szerintem van benne valami.

Ne hallgass az ezen a gyk-n megjelenő fitymáló véleményekre,

próbáld ki.

2011. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen ismerem , ez egy új divat és semmi több ennél.


A paleolit táplálkozás azoknak valóban hasznos lehet akik fogyni szeretnének , betartásával rendkivül gyorsan lehet megszabadulni a zsírtól. Aztán is ki itt merül.


Mivel rengeteg olyan élelmiszert kiiktatsz az étrendedből amiben létfontosságú vitaminok vannak igy hamar vitaminhiányos állapotba kerülsz. Fáradtság, gyengeség,enerváltás,letargia hamar mindennapos lesz az életedben , hacsak nem szedsz mellé olyan komplex multivitamin készitményt amiben minden létfontosságú vitamin megtalálható.


Én kipróbáltam 9 hónapon keresztül csináltam és ez volt életem legrosszabb döntése. Pedig hittem benne, mindent pontosan betartottam. Aztán a végén mikor már összestem sportolás közben és rengetegszer alig volt arra is erőm hogy felkeljek orvoshoz fordultam. Bödületes vitaminhiányos állapotba került a szervezetem , teljesen legyengültem. Létfontosságú vitaminok kiürültek a szervezetemből. Plusz annyira lefogytam , hogy azt hitték komolyabb bajom is van,de szerencsére nem.


Mióta visszaálltam a kenyeres,tejes ,cukros étrendre ezerszer több energiám van mint a paleolit táplálkozással. Van erőm mindenre, este éjfélkor is még teljesen friss vagyok szellemileg, napi szintem 30-60 percet futok, teljesen jól érzem magam a bőrömben.


Persze biztos van olyan akinek bejött a paleolit táplálkozás ,de ezt elég egyszerű levezetni , hogy miért:

Súlyfelesleggel kűzd az illető, nincs ereje semmire, nincs motivációja,stb. A paleolit révén fogyni kezd ,ami sikerélményt generál neki, a sikerélmény hatására boldogsághormonok termelődnek bőszen nála, beiktat egy kis edzést is és még tovább fogy. Mivel zsirt veszit logikusan több energiája lesz, frissebbnek érzi magát. Azonban fogyelni kell a vitminokra is neki,ha ezt megteszi nem jár rosszul.


Túlsúlyos ember-->>Paleolit étrend-->>Fogyás-->>Sikerélmény


Ezzel nem is lenne gond , ha nem annak tulajdonitanák a szellemi frisseségüket és megnövekedett energiaszintjük ,hogy kihagyják étrendjükből a mérget ,ami a paleolit szerint a GLUTÉN és LAKTÓZ. Ugyanis aki erre nem érzékeny , annak semmiféle problémát nem okoz.

2011. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt tudom,hogy a férjemmel cukrosok vagyunk és annak a szénhidrátdiétának is majdnem ez a lényege. Nincs fehérliszt ugye, cukor, és babokat nem nagyon ehetünk, meg krumplit, rizst.

Sok sovány húst, halat eszünk, rengeted zöldséget, gyümölcsöt, nasi helyett is, mi majd kicsattanunk az energiától. Rendszeresen eszünk szendvicset, amire főtt tojást teszünk.

Most is itt ülök egy tál franciasali mellett. Nincs ennél jobb és laktatóbb.

2011. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13:12-es,

"Mióta visszaálltam a kenyeres,tejes ,cukros étrendre ezerszer több energiám van mint a paleolit táplálkozással. Van erőm mindenre, este éjfélkor is még teljesen friss vagyok szellemileg, napi szintem 30-60 percet futok, teljesen jól érzem magam a bőrömben. "


Ha a paleolit kori ősemberek is kenyeres, tejes, cukros étrendet ettek volna, mit gondolsz meddig tudtak volna a vadállatokra vadászni anélkül, hogy elhíztak volna vagy megbetegedtek volna ?

Te valószínűleg egy igen keményen edzel ezért nagy az energiaszükségleted, de ez nem vonatkozik az átlagos módon tanulókra és dolgozókra, úgyhogy szerintem nincs igazad, de ezt majd 40 év múlva fogod belátni.

2011. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

56%-os , tudod mennyi volt az ősember átlag életkora? 26 év.

Az csak egy sztereotipia hogy annyira egészséges volt az ősember.



Csupán két dolog létezik: a tudomány és a vélemény. Az első tudást a második tudatlanságot szül.- Hippokratész

2011. máj. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"tudod mennyi volt az ősember átlag életkora? 26 év."


Te magad írtad : átlagéletkor, ez azt jelenti volt aki csecsemőként meghalt, de kedvező helyeken elélhettek 50-70 évig is. A régészek alkalmanként hihetetlen egészségről tanúskodó csontvázakat találnak.

2011. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerem, és szerintem ez az egyetlen igazán egészséges táplálkozási forma (annak ellenére, hogy elvi okokból vegán vagyok). A kenyér meg a sok szénhidrátos kaja jó volt a középkorban, amikor semmi élelem nem volt, és az emberek egész nap fizikai munkát végeztek, de a mai átlagembernek semmi szüksége rá.
2011. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!