Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiások mit esznek?

Anorexiások mit esznek?

Figyelt kérdés
Az anorexiások inni is nagyon keveset isznak, vagy isznak, csak nem esznek?
2011. máj. 4. 19:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én bulimiás voltam, de volt anorexiás periódusom. Akkor 3-4 napig csak ittam, de azt viszont 3-4 litert, általában vizet, teát, cukormentes üdítőket. Néha naponta 1-2 alma, egy kis csirkemell, saláta, sajt stb. Kenyeret soha. Napi 400-500 kcal-t fogyasztottam ekkor.

Viszont van egy barátnőm, aki színtiszta anorexiás volt, hosszú évekig. Ő kb. hetente 1x ha megevett 1-2 falatot, viszont, inni állítólag ő is sokat ivott. És sajnos más értelemben is... Nem ritkán csinálta azt, hogy 0 kajával berúgott, és így itallal bevitt több 100 kcal-t. Így hamarabb meg is ütötte a pia, viszont ez nagyon káros dolog, gondolom senkinek nem kell részleteznem...

15 évesen kezdődött nála az egész kb, annyira tönkrevágta magát, hogy most 25 éves korára, mikorra hellyel-közzel tünetmentes lett elérte, hogy nem menstruál (soha életébe nem is volt neki) soha többé nem lehet gyereke és olyannyira nem fejlődött ki, hogy minden túlzás nélkül olyan akár egy 12 éves kislány. Külsőleg is, és a nőgyógyász szerint a méhe akár egy 8 évesé. Örülhet, hogy életben van...

Szóval nem valami jó móka ez...

2015. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az vagyok és naponta megiszok több liter vizet, vagy energiamentes italokból iszok. Napi kalóriám változó, volt, hogy 200-300, most hogy orvoshoz járunk, híznom kell, így már 500-700 kalóriát viszek be naponta. Én teljes mértékben vegetáriánus vagyok, semmi húst, sonkát nem eszek. A kenyérféléket is kerülöm, gyümölcsöket, joghurtot szoktam enni. Ebédelni nem szoktam, a tésztát, rizst, krumplit egyáltalán nem eszek.
2016. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Én is voltam anorexiás. Volt h semmit sem ettem és még vizet se ittam egész nap. Általában nyers gyümölcsöket és salátákat, zöldségleveseket, joghurtot és grilezett halat és csirkemellet ettem. Tésztát, rizst, krumplit, kenyeret nem ettem egyáltalán. Napi maximum 600 kalóriával éltem túl a napokat. Kb. így nézett ki egy napom: délelőtt egy alma, délután egy falat grillezett hal és egy adag saláta öntet nélkül. Nem is tudom h bírtam ki.
2017. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi okozza ezt a "hülyeséget"? Általában lelki probléma. Én például szexuális erőszak áldozata voltam több éven át és képtelen voltam enni, mert undorodtam mindentől...

Ha valaki 1x evészavaros lesz, akkor könnyen visszaeshet. Ez velem is megtörtént.

Amikor először diagnosztizáltak ezzel akkor csak kávét ittam tejjel és diétás szódát. Összesen max. 500 kalóriát egy nap (de egy átlagos napon azért ennél kevesebbet olyan 250kcalt). Enni nem ettem. Ez így ment 2 hónapon át. Így utólag nem is értem, hogy maradtam életben. :/ Utána csak nagyon nehezen sikerült újra elkezdenem az evést, almával, nyers salátákkal kísérleteztem és szép lassan (1 hónap kb.) sikerült visszaállnom rendes ételekre.


Másodjára, amikor visszaestem ismét sok diétás szódát, cukormentes energiaitalt és kávét ittam, (3in1 kávét tejjel) és vacsorára 3db kis csokit ettem és néha 1 csomag gumicukrot is. Gumicukor nélkül napi max 800-at engedtem magamnak, és kb. 600 volt a napi átlagom. Ha ettem gumicukrot (mondjuk havi 1x) akkor azt kihánytam és hashajtóztam.


Volt egy olyan időszakom is, amikor 2 joghurtot ettem vagy ivójoghurtot, és bolero port ittam, és ennyi... és volt, hogy 2 hétig csak energiaitalt, diétás szódát és max. 1 db müzliszeletet vagy almát ettem.... szóval nem volt így meg, hogy mit ehetek vagy mit nem, a lényeg az volt, hogy ne legyen sok. Azért választottam édességeket, mert attól nem undorodtam annyira, édeset könnyebb volt enni, mert azért kattogott az agyamban, hogyha nem eszek visszakerülök a kórházba stb...


Az ivást sose tagadtam meg magamtól, viszont arra mindig nagyon odafigyeltem, hogy ivás után sose mérjem meg magamat, nem akartam rettegni az ivástól :/

2019. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!