Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A 7,1 mmol/L értékű koleszteri...

A 7,1 mmol/L értékű koleszterin szint mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
A HDL-koleszterin ("jó" koleszterin) a normál értékek között van, de a leleten az LDL-koleszterin értékéhez ("rossz" koleszterin) "nem számítható" van írva. Ez mit jelent? Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 6. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 7,1 és 8 között van évek óta, pedig sovány vagyok és nem eszem semmi olyat ami növeli. Hány éves vagy?
2011. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
53 éves vagyok. Én nem vagyok sovány, ezért gondolom a túlsúly is eredményezheti ezt az értéket. Csak azt furcsállom, hogy miért a "nem számítható" szöveget írták az LDL-koleszterinhez?
2011. máj. 6. 21:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az előző válaszoló vagyok. Én 56 éves vagyok. Szerintem 50 éves kor felett emelkedik.Nálam így volt. Van itthoni koleszterinmérőm és ha 7,7 felett van olyat ír ki, hogy határértéken kívüli. Kérdezd meg a laborban ahol levették a vért, hogy miért írták ezt? Vegyél halolaj kapszulát és fokhagymakapszulát az jó rá, nekem lipidológus orvos mondta. Sajnos én a halra allergiás vagyok.
2011. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is 50 év felett már a kor is sok mindent befolyásol. Köszönöm a tanácsodat, kipróbálom a kapszulát!
2011. máj. 7. 21:29
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én az előző vagyok. Flora pro-activ margarint használok.Ez növényi szterineket tartalmaz, elég drága, de nagyon kevés kell belőle. Nem birom a koleszterincsökkentő gyógyszereket.
2011. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Annyit kérdeznék meg tőled, hogy a táplálkozási szokásodon nagyon sokat változtattál vagy mértékkel azért mindent fogyasztassz?
2011. máj. 13. 20:00
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Én még fiatal vagyok,tíz éve vegetáriánus,mégis mindig magas a koleszterinem.Nekem ez,és az,hogy minden második embernek magas és gyógyszert kap,több mint gyanús.Az egyik gyógyszergyár volt vezérigazgatója írt kitalált betegségekről,ez több,mint valószínű,hogy olyan lesz.A koleszterin gyógyszer pedig nagyon terheli a májat,súlyos esetben akár májrákot is okozhat.

Mivel a laborban a vér mérését automata csinálja,ezért fennáll a tévedés lehetősége,és az is,hogy valamiért nem tudja beazonosítani a mintát.Ezért lehet a papíron a nem számítható kifejezés.

2011. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Az is nagyon fontos,hogy ha a koleszterint is méretni akarjuk,72 órával a vérvétel előtt ne együnk semmilyen állai eredetű,zsíros,vagy nagyon édes dolgot,mert magasabb eredményt kapunk.
2011. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvastam a Tények és tévhitek című könyvben, hogy a magasabb koleszterinszintű emberek tovább élnek. Ki tudja betartani, hogy három napig nem fogyaszt édességet vérvétel előtt? Lehet ez a baj a koleszterinemmel. Én minden zsírt kerülök. Édességet viszont eszem. Kövér sem vagyok és 7,7 a koleszterinem Ezetrol szedése mellett. A többi koleszteringyógyszertől köhögök, ez meg nem elég hatásos.
2011. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Niacin!
2011. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!