Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól tudom, hogy ha sokat...

Jól tudom, hogy ha sokat sportolok, és sokat eszek, akkor nem hízok el, hanem fogyni fogok?

Figyelt kérdés
(a sok evésen azt értem, hogy sok fehérje, sok szénhidrát, pici édesség (mert néha megkívánom), zöldségek, gyümölcsök, tej, tojás)Szóval bármit ehetek, csak nem mindegy, hogy mikor?
2009. márc. 14. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
ha sokat eszel nem fogsz fogyni. A sport jó dolog, de sok evéssel gyakorlatilag nullán leszel.
2009. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még az is mind1, hogy mikor eszed...

Itt az arány a lényeg, ara kell ügyelni. Tehát ha összeségében fogyni akarsz, akkor több kalóriát kell elégetned, pl sporttal, mint amennyit beviszel. Namost ez elvben akár azt is jelentheti, hogy bármennyit ehetsz, csak azért vedd figyelembe, hogy gyakorlatban ha pl 3000kcal-t viszel be naponta, akkor azt már nem olyan könnyű lesportolni, ott több óra aerob edzés is kellehet...

Meg arra is számíts, hogyha izmot építesz (ami azért bizonyos szintig elkerülhetetlen aktív sportolóknál), akkor a fogyás nem is annyira a tömegedben fog megjelenni, mint ikább az alakodban.

2009. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok fehérje, közepes mennyiségű szénhidrát, kevés édesség. Szerintem az sem mindegy, hogy mikor, mit, mennyit és hogyan, de ez függ attól, hogy mennyit sportolsz, hány kiló vagy és hány éves. Ha fogyni akarsz, ne egyél túl sokat, főleg ne szénhidrátot és édességeket!
2009. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!