Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Ez már anorexia...

Segítség! Ez már anorexia nervosa?!

Figyelt kérdés
Nos, nem akarom itt húzni az időt, de ezt muszáj megkérdeznem. Szóval 15, lassan 16 éves vagyok. Eddig kövér voltam, de tényleg: 167cm és 67-68 kg. Most nagyon lefogytam, nem fogyókúráztam, ettem, de fogytam 16-17 kiló, és most 168/52-53 vagyok. Én tudom, hogy így már nem vagyok dagadt, de egyszerűen bennem maradt. A suliban bántottak a súlyom miatt, és itt fent is a gyerekek. Most annyira bennem van, hogy kövér vagyok, hogy mikor tükörbe nézek, akkor elundorodom magamtól. Eszek rendesen, nem arról van szó, és nem vonok el magamtól semmit, de egyszerűen.. Utálom a testem. Barátaim aggódnak értem, és én nem tudom megmagyarázni, hogy nem fogyózom. A kérdésem: anorexia nervosában szenvedek? (havim se volt 4-5 hónapja kb.) Ezzel most forduljak agydokihoz, vagy valami egyéb önismereti tréning? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 24. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

NA ez nem orvos.

Ezt Pszichológusnak meg kell mutatni.

A testedtől undorodsz tehát folyamatos stressz ér.

A stressz miatt fogytál annyit.

ÉS a stressz miatt állt le a havi.

Ez nagyon súlyos.

Akár maradandó betegséged is lehet belőle.

Menj orvoshoz és agydokihoz de télleg és sürgősen.

2011. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. nehéz elhinni, hogy ettél normálisan és mellékesen 16-17 kilót fogytál.

2. ha undorodsz a testedtől, az pszichés probléma. mindenképp testképzavar, de attól még nem biztos, hogy anorexia nervosa.

3. sportolsz is? mert akkor alakulna a tested, formásodna, izmosodna és nem csak fogyna el.

4. igen, egy agydoki vagy vmi önbecsülési tréning jól jönne.

2011. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!